16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN ESKİ BELEDİYE BAŞKANI MUZAFFER ÖNDER ÖLÜMÜNÜN 12'İNCİ MEZARI BAŞINDA ANILDI

Samsun eski Belediye Başkanı Muzaffer Önder ölümünün 12'inci mezarı başında anıldı

Samsun eski Belediye Başkanlarından olan Muzaffer Önder ölümünün 12'inci yılında CHP üyeleri tarafından mezarı başında anıldı.

03 Kasım 2017 Cuma 15:15 SAMSUN HABER

Samsun'un efsane belediye başkanlarından olan Muzaffer Önder, vefatının 12'inci yılında anıldı. 2005 yılında tedavi gördüğü Ankara İbn-i Sina Hastanesinde hayatını kaybeden Muzaffer Önder, CHP'den aday olduğu Samsun Belediye Başkanlığını uzun yıllar yapmıştı. 


Samsunluların yıllarca 'Baba' lakabı ile andığı Muzaffer Önder, lenf kanseri nedeni ile hayatını kaybetmişti. 1977-80 yılları arasında CHP Samsun Milletvekilliği, 1989-1999 yılları arası ise iki dönem üst üste Samsun Belediye Başkanlığı görevini yapan Muzaffer Önder ölümünün 12'inci yılında ise sevenleri ve CHP'liler tarafından Bafra ilçesi Kolay'da bulunan mezarı başında dualarla anıldı. CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz ve partililer, Muzaffer Önder'i ölüm yıl dönümünde mezarını ziyaret ederek andı. 

Cumhuriyet Halk Partililer adına konuşan CHP Samsun İl Başkanı Av.Tufan Akcagöz, “Muzaffer Önder’i, aramızdan ayrılışının 12. yılında saygı ve özlemle anıyoruz. Önder, tam bir halk adamıydı. Samsun’la özdeşleşmiş bir isimdi. Halk için çalışırdı. Vatandaşın aleyhine olan hiç bir şeyin altına imza atmış değildir. Bu nedenle Samsunlular onu çok sevdiler ve bağırlarına bastılar. Aramızdan erken ayrıldı ama çok önemli izler bırakarak gitti. Bugün biz burada sadece Muzaffer Önder’i anmakla yetinemeyiz. Onu anlamak da zorundayız. Samsunlu ona, adı gibi muzaffer, soyadı gibi önder demişse, bunda bir sihir vardır ve Samsun’u yeniden kazanmak için önce bu sihri çözmek zorundayız. “ dedi. 
       
Muzaffer Önder’in, yaptığı işlerde danışarak ve görüşerek kararlar aldığının altını çizen Tufan Akcagöz, “Sosyal demokrasiyi bilen, özümseyen ama aynı zamanda uygulamayı da becerebilen bir siyaset adamıydı. Samsun’da çok önemli bir iz bıraktı. Şimdikiler gibi, yaptığı işlerin altına kendi adını yazdırmadı. Bunu doğru bulmadı. Halk için ve halk yararına ne varsa, onu politika olarak benimsedi. Her işini, danışarak ve görüşerek yaptı. Saygın kişiliğiyle, hem iyi bir Belediye Başkanı, hem de iyi bir abi olarak hatırlanacaktır. Samsun’un muhtelif yerlerinde Muzaffer Önder’in izini görmek, bulmak mümkündür. Devletin imkanlarının kısıtlı olduğu zamanlarda Belediyecilik yaptı. Para yok ama inanç var ve çalışma azmi vardı. Bu şartlarda çalıştı, uğraştı. Kuşak itibariyle, kendisiyle beraber siyaset yapma olanağımız hiç olmadı ama o bize hep abi ve soyadı gibi önder olmayı başardı. Bugün burada onun için toplandık. Aramızdan ayrılalı 12 yıl oldu. Kendisini, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Örgütü adına rahmetle ve minnetle anıyorum. Allah rahmet etsin. Ruhu şad olsun. Ve şunu yeniden hatırlatmak isterim ki, Muzaffer Önder’in ruhuna göndereceğimiz en büyük hediye, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi’ne kazandırmaktır. Lamı cimi yok.” diye konuştu.         
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Ekim 2017 enflasyon rakamı Türkiye ortalamasının üzerine çıktı

Samsun'da Ekim 2017 enflasyon rakamı Türkiye ortalamasının üzerine çıktı