20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN İSTİYORDU AMA! YERLİ OTOMOBİLİN ŞARJ ÜNİTELERİ O İLDE ÜRETİLECEK

Samsun istiyordu ama! Yerli otomobilin şarj üniteleri o ilde üretilecek

Samsun'da yerli otomobil fabrikasının kurulması için Havza ilçesinde yer gösterilirken, milli otomobilin şarj ünitelerinin üretileceği şehir ise belli oldu.

09 Şubat 2018 Cuma 15:46 SAMSUN HABER

Samsun'da yerli otomobil fabrikasının kurulması için Samsun Valiliği rapor hazırlarken, milli otomobilin şarj ünitelerinin üretileceği şehir açıklandı.


Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm  Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin GERSAN Elektrik AŞ tarafından  Erzurum’da yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

Milli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da üretilmesi ile ilgili ise kararın alınmasında, bölgede uygulamaya başlanan Cazibe Merkezleri Programı'nın neden olduğu belirtildi. Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm  Komisyonu Sözcüsü, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretiminin Erzurum'da  yapılması için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde bir çok girişimde bulunduklarını da dile getirdi. 

Samsun'da ise yerli otomobil fabrikasının kurulması istenmişti. Havza ilçesinde milli otomobil fabrikasının kurulması için yer gösterilirken, Samsun Valiliği de yerli otomobil için bir rapor hazırlayarak bu yatırım için Samsun'un cazibe merkezi olduğunu dile getirmişti.

Ancak yerli otomobilin şarj ünitelerinin Erzurum'da yapılması ile ilgili alınan kararda bölgenin Cazibe Merkezleri Programı içerisinde olması etkili oldu. Samsun'da ise ne bir teşvik uygulaması ne de Cazibe Merkezleri Programı uygulanmıyor.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta'dan yerli otomobil isyanı! Samsun'un sahibi yok

Erhan Usta'dan yerli otomobil isyanı! Samsun'un sahibi yok