16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN KAVAK İLÇE BELEDİYE BAŞKANI SARICAOĞLU'NA MUHTAR TEPKİSİ

Samsun Kavak İlçe Belediye Başkanı Sarıcaoğlu'na muhtar tepkisi

Samsun'un Kavak İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı ve İdrisli mahallesi muhtarı Niyazi Çelik, Kavak İlçe Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'na "Belediye sizin şahsi mülkünüz değildir" diyerek tepki gösterdi.

18 Ekim 2017 Çarşamba 15:43 SAMSUN HABER

Samsun'un Kavak İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı ve İdrisli mahallesi muhtarı Niyazi Çelik, Kavak Belediyesi Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'nun istediği randevu talebini özel kalem müdürü aracılığı ile " Görüşmek istemiyorum" diyerek geri çevirdiğini ileri sürdü. 


Kavak İlçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Çelik, yaptığı açıklamada Kavak Belediye Başkanı Sarıcaoğlu'na tepki göstererek, "Kamu adına kendisinden talep ettiğimiz randevu talebimize özel kalem müdürü aracılığı  ile "Ben Niyazi ile görüşmek istemiyorum" cevabı vermiştir. Sayın belediye başkanımız kamu adına talep ettiğimiz randevu talebimizi geri çevirmiştir. Biz şahsımızma ilgili değil, kamu adına taleplerimizi başkan beye iletmek için randevu istedik. Sayın başkanın şahsi hislerini kamu görevine alet ederek keyfiyet ile randevu talebimize olumsuz yanıt vermesi anlaşılır değildir." dedi.

Kavak İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu'na "Belediye sizin şahsi mülkünüz değildir" diyerek tepki gösteren Kavak Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Keskin, yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.

"Sayın başkanımız  hizmetleri yerine getirmeme veya getirememedeki zaafiyetleriniz, yasaları çiğnemeniz ve benzeri durumları gerekli gördüğümüz zaman, meşru ve nezaket sınırları içinde iletişim araçları ile kamuoyuna açıklamamız her vatandaşın olduğu kadar bizlerinde hakkıdır.  Hatırlatmak isteriz ki, bu hakkı kullanmamızdan dolayı, belediyeden gerekli olan ihtiyaçlarımızı karşılamada keyfi tutumunuzla gözardı edemezsiniz, böyle bir yasal hakkınız yoktur.  Bizim şahsımızla alakalı değil kamu adına taleplerimiz söz konusudur. Kamu görevlisi olarak ilgili her yetkiliden randevu isteme hakkımız vardır.  Geçerli mazeret anlaşılır bir durumdur lakin şahsi hislerinizi kamu görevinizle karıştırarak keyfiyetle bir bir vatandaşı ve biz kamu görevlilerini öteleyemezsiniz. Biz muhtarlarda sizler gibi kamu görevi yapmaktayız. Belediye sizin şahsi malınız, mülkünüz değildir. Milletin size emanetidir ve millete hizmet için emanet edilen makamın sorumluluğunu yerine getirme gayreti içerisinde olmanız gerekmektedir. "
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Kavakli 55.5

22 Ocak 2019 Salı 21:05

Sayın dernek baskanini yakinen tanirim dogru olani söyler her daim adam gibi adam harbi kavaklidir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Kalaycı istifa nedeni ile ilgili konuştu

Samsun'da AK Parti 19 Mayıs İlçe Başkanı Kalaycı istifa nedeni ile ilgili konuştu