16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN KENT HABER VALİ ZÜLKİF DAĞLI'NIN MİSAFİRİ OLDU

Samsun Kent Haber Vali Zülkif Dağlı'nın misafiri oldu

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'ü makamında ağırladı.

08 Eylül 2020 Salı 02:55 SAMSUN HABER

Samsun'a yeni atanan Vali Zülkif Dağlı ile Samsun Kent Haber Genel  Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'ün yaptığı görüşmede gündem Korona Virüs tedbirleri ve süreci oldu.


Samsun Valisi Zülkif Dağlı, gerçekleşen görüşmede Samsun halkından Korona Virüs ile ilgili tüm tedbirlere uymalarını isterken dikkat çeken bir cümlede kullanarak, "Bizlerde örnek olmalıyız" dedi.

YÖNETİCİLER ÖRNEK OLMALI
Samsun'da vakaların arttığını ancak sürecin kontrol altında olduğunu da kaydeden Vali Zülkif Dağlı, salgının önlenmesi ve vakaların artmaması için vatandaşlardan maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda özel hassasiyet beklediklerini söyledi. Yöneticilerinde bu tedbirlerle ilgili topluma örnek olması gerektiğinin altını çizen Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk ile gerçekleştirdiği görüşmeyi de yüz maskesi ile gerçekleştirdi.SAMSUN'A YÜZ MASKESİ İLE GELMİŞTİ
Samsun'a atandığı gün Samsun Valiliği girişinde araçtan yüz maskesi ile indiğini hatırlattığımız Vali Zülkif Dağlı, bunun kurallara ve tedbirlere bir idareci olarak uyulması mesajı olduğunu söyledi.

Görüşmede Samsun'da kamu kurumları ile bankalar, PTT, kargo ve noterlere girişlerin HES kodu ile yapılması kararı aldıklarını da söyleyen Vali Zülkif Dağlı, Samsun için ise gerçekleştirdiğimiz görüşmede, "Samsun çok önemli ve güzel bir şehir. Samsun'da görev yapmaktan onurluyum, gururluyum" dedi.

YEREL BASINA KAPIM AÇIK
Yerel basının kendisinden bir basın toplantısı beklentisi olduğunu da söyleyen Zülkif Dağlı, Korona Virüs süreci nedeni ile bu toplantıyı şimdilik yapmayı düşünmediğini, ancak kendisi ile görüşmek isteyen basın mensuplarına kapısının açık olduğunu ifade etti. 

Yerel basın olarak Korona Virüs konusunda Samsun'da gündeme gelen iddia ve panik yaratacak bilgilerle ilgili ise basın yayın organlarının anında bilgilendirilmesi konusunda ki önerimizi de dikkate alan Samsun Valisi Dağlı, bu konuda bir çalışma yapacaklarını da kaydetti.

VALİ ZÜLKİF DAĞLI İLE İLGİLİ İZLENİMLERİMİZ
Son olarak Samsun Kent Haber olarak gerçekleştirdiğimiz görüşmede Vali Zülkif Dağlı ile ilgili izlenimlerimiz de şu şekilde..
Son derece kibar, son derece nezaket sahibi.. Kibir yok, ego yok gayet mütevazı..
Sorunları çözmeye odaklı, popülist değil, tribüne oynamayı sevmiyor, arka planda iş bitirici ve kuralcı..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Samsunlu

08 Eylül 2020 Salı 10:59

Eğitim araştırma Atakum ek poklınıgıne el atın kovidden dolayı yataklı olmayan bu yerde neden cildiye ve göğüs hastalıkları uzmanı yok özele mecburmuyuz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'a hizmet etmekten büyük onur duyduğunu açıkladı

Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'a hizmet etmekten büyük onur duyduğunu açıkladı