07 Mart 2021 Pazar

SAMSUN OMÜ TIP FAKÜLTESİNDE 6'INCI COVID SERVİSİ AÇILDI

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde 6'ıncı Covıd servisi açıldı

Samsun'da Korona Virüs vakalarının hızla arttığı gündeme gelirken, Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesinde yoğun Covid-19 hastası olması nedeniyle 6'ıncı Covıd servisi açıldı.

26 Ağustos 2020 Çarşamba 14:15 SAMSUN HABER

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğun Korona Virüs hastası nedeniyle 6'ıncı Covıd servisi açıldı.


Samsun'da son dönemde Korona Virüs vaka sayılarında artış olduğu sık sık gündeme gelirken, 19 Mayıs Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesinde açılan Covıd servislerinin 5'inin dolduğu bu nedenle 6'ıncı Covıd servisinin açıldığı gündeme geldi.

Geçtiğimiz günlerde Samsun OMÜ  Tıp Fakültesinde 90 civarında Korona Virüs hastasının olduğu gündeme gelirken bu sayıda artışlar olduğu ve fakültede Covid hastalarının tedavisi açılan servislerde yer kalmadığı ileri sürüldü. Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde şuana kadar Korona Virüs hastaları için 5 ayrı servis açılırken, yoğunluk nedeni ile 6'ıncı Covıd servisinin de açıldığı öğrenildi. OMÜ Tıp Fakültesinde  6'ıncı Covıd servisinin yanı sıra iki ayrı servisin daha açılacağı bildirilirken, fakültede sağlık çalışanlarının vakalarda yaşanan artış nedeniyle yoğun mesai yaptığı kaydedildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

İşte Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde açılan 6'ıncı Covıd servisinin fotoğrafı.. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tıp Fakültesinde yer kalmadı! Korona hastaları için yataklar sevk edildi

Samsun Tıp Fakültesinde yer kalmadı! Korona hastaları için yataklar sevk edildi