17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN OMÜ TIP FAKÜLTESİNDE BİR HAFTA İÇİNDE 117 KİŞİ COVİD SEBEBİYLE TEDAVİ ALTINA ALINDI

Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 117 kişi Covid sebebiyle tedavi altına alındı

Samsun'da Korona Virüs vakalarının kaygı verici bir hal aldığı açıklanırken Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 117 kişinin Covid-19 sebebi ile tedavi altına alındığı öğrenildi.

17 Kasım 2020 Salı 18:25 SAMSUN HABER

Samsun'da Korona Virüs'te ağır vaka sayısı ile normal vaka sayısının aynı hızda arttığı açıklanırken, OMÜ Tıp Fakültesinde ise 117 kişinin Covid-19'a bağlı olarak tedavi altına alındığı gündeme geldi.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde bir hafta içinde 117 kişinin Covid Servislerinde tedavi altına alınırken, bu sayının gelebilecek yeni vakalarla hızla artmasından endişe ediliyor. Samsun Sağlık İl Müdürü Muhammet Ali Oruç bugün yaptığı açıklamada Samsun'da durumun artık kaygı verici bir hal aldığını söyleyerek, vatandaşları uyarmıştı.

Samsun Sağlık İl Müdürü Oruç, bugün yaptığı açıklamada Samsun özelinde ağır vaka sayısı ile normal vaka sayısının artmaya devam ettiği bu durumun endişe yarattığını belirterek, vatandaşlardan eş, dost, akraba ziyaretlerine ara vermelerini, mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalarını, maske ve sosyal mesafe kuralına uymalarını, ev içinde de dikkatli olmalarını istemişti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

soner

18 Kasım 2020 Çarşamba 11:34

insanlar artık bu konuyu ciddiye almalıdır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hafta sonları saat 10 ile 20 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak

Hafta sonları saat 10 ile 20 arası dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak