24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN OMÜ'DE FETÖ ÇALIŞTAYININ MODERATÖRLÜĞÜNÜ FUAT KEYMAN YAPTI!

Samsun OMÜ'de FETÖ Çalıştayının moderatörlüğünü Fuat Keyman yaptı!

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına, örgütün 15 Temmuz öncesi organize ettiği Abant toplantılarının müdavimi olduğu ortaya çıkan Prof.Dr. Fuat Keyman'ın moderatörlük yapması tartışma konusu oldu.

24 Şubat 2018 Cumartesi 22:33 SAMSUN HABER

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin(OMÜ) düzenlediği 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayının moderatörlüğünü geçmiş yıllarda Gülen cemaatinin tertiplediği Abant toplantılarına da katılan Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman yaptı.


FETÖ terör örgütü ve 15 Temmuz hain darbe girişiminin sosyolojik ve farklı açılardan tartışıldığı çalıştaya, terör örgütünün 15 Temmuz öncesi organize ettiği Abant toplantılarına da katıldığı gündeme gelen Fuat Keyman  moderatörlük yaptı. 

Gülen cemaati tarafından düzenlenen Abant Platformu toplantılarının o dönemki amacının ise, cemaate meşruiyet sağlamak ve cemaat adına toplumsal ve akademik rıza oluşturmak olduğu belirtilirken, bu toplantılara Fuat Keyman'ın da katıldığı gündeme gelmişti. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi tarafından düzenlenen 15 Temmuz ve FETÖ çalıştayına Fuat Keyman ile ilgili bu ayrıntı nedeni ile devlet protokolünden katılım olmazken iki gün süren çalıştayın ilk gününe ise geçmişte Gülen cemaati ile dialogları olduğu iddiaları olan bazı isimlerin katıldığının ileri sürülmeside şaşkınlık yarattı.

OMÜ'de gerçekleşen 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayının ikinci gününde ise AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt'un da katılarak terör örgütü ile ilgili görüşlerini dile getirdiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAYSİAD sponsorluğunda Master Of Cake İstanbul Festivaline dünyaca ünlü isimler geliyor

SAYSİAD sponsorluğunda Master Of Cake İstanbul Festivaline dünyaca ünlü isimler geliyor