24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN OMÜ'NÜN FETÖ ÇALIŞTAYINA TARTIŞMALI BİR İSİM KONUŞMACI OLARAK KATILACAK

Samsun OMÜ'nün FETÖ Çalıştayına tartışmalı bir isim konuşmacı olarak katılacak

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına konuşmacı olarak katılacak olan Prof.Dr. Fuat Keyman ile ilgili gündeme gelen şok iddialar şaşırttı.

16 Şubat 2018 Cuma 12:19 SAMSUN HABER

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına konuşmacı olarak katılacak olan Fuat Keyman ile ilgili ise 'FETÖ'cü aydınlardan karanlık bildiri' başlıklı haberlerin yayınlandığının ortaya çıkması  şaşırttı.


Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre 23-24 Şubat 2018 tarihleri arasında 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayı düzenlenecek.

Samsun OMÜ'de düzenlenecek olan 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına ise Sabancı Üniversitesi İstanbul Politikalar Merkezi Direktörü Prof. Dr. Fuat Keyman konuşmacı olarak katılacak. Üniversiteden yapılan açıklamada, 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayı'nın 23-24 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacağı çalıştayın ilk gün ise saat 09:30'da başlayacağına dikkat çekildi. Çalıştaya üniversite rektörlerininde katılacağı bildirilirken çalıştayın 24 Şubat 2018 Cumartesi günü yapılacak oturum ile sona ereceği bildirildi.

FUAT KEYMAN İLE İLGİLİ ŞOK İDDİALAR 

Öte yandan OMÜ'de düzenlenecek 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına konuşmacı olarak katılacak olan Prof.Dr. Fuat Keyman ile ilgili çarpıcı bir iddida gündeme geldi. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayında konuşacak olan Fuat Keyman ile ilgili Akşam Gazetesinin inter sitesinde yer alan bir haber şaşkınlık yarattı.

ERDOĞAN ÜLKEYİ FELAKETE GÖTÜRÜYOR BİLDİRİSİNDE İMZASI VAR

Akşam Gazetesi'nin internet sitesinde 2016 yılında yayınlanan bir haberde OMÜ'de 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayına katılacak olan Fuat Keyman'ın da fotoğrafı ile birlikte 'FETÖ'cü aydınlardan karanlık bildiri' başlıklı bir haberin yer aldığı dikkat çekti. 1 Mart 2016 tarihli bu haberde Fuat Keyman'ın ismi ve fotoğrafı da yer alırken, 'FETÖ'cü aydınlardan karanlık bildiri' başlıklı haberde  ise şu ifadeler yer aldı.

'Terör örgütünü öven karanlık akademisyenlerin ihanetinden sonra bir bildiri yayınlayan hükümet karşıtı sözde aydınlar, Anayasa sürecine müdahil olacaklarını açıkladılar. PKK’ya destek bildirisine imza atan pek çok akademisyen bu kez yeni Anayasa çalışmalarını TBMM’ye bırakamayız diye yola çıktı. Bir komite oluşturan aydınlar, süreci yakından izleyeceklerini duyurdu. Yine aynı aydınların çoğunluğunu oluşturduğu bir grup da başka bir bildiri imzalayıp ‘Erdoğan ülkeyi felakete götürüyor’ dedi. Aralarında Prof. Ergun Özbudun, Prof. Levent Köker, Prof. Mustafa Erdoğan,  Prof. Gençay   Gürsoy,  Murathan Mungan, Hülya Gülbahar, Tarık Ziya Ekinci, Oman Kavala, Rıza Türmen, Prof. Baskın Oran ile Prof. Murat Belge’nin de bulunduğu bir grup aydın, yeni Anayasa çalışmalarını sadece TBMM’ye bırakmayacaklarını açıkladı. Taksim’deki bir otelde düzenlenen basın toplantısına Zaman yazarı Şahin Alpay, HDP sözcüsü Ayhan Bilgen ve HDP milletvekilleri Mithat Sancar, Meral Danış Beştaş ile eski Van milletvekili Aysel Tuğluk da katıldı. Türk Tabipler Birliği eski Başkanı Gençay Gürsoy’un okuduğu basın bildirisine, yeni anaya çalışmalarını izleyecekleri belirtilerek, “Bu sürecin, otoriter bir rejime hukuki statü oluşturma ihtimaline karşı, tüm toplumsal kesimlerin evrensel demokratik değerler çerçevesinde etkili bir irade ortaya koymaları hayati önem taşıyor” ifadesi kullanıldı. Metnin imzacıları arasında HDP’li Ahmet Türk, Prof. Yücel Sayman, Prof. Fuat Keyman gibi isimler de yer aldı'ABANT TOPLANTILARINA KATILMIŞ

Öte yandan OMÜ'nün 15 Temmuz ve FETÖ Çalıştayı için konuşmacı olarak davet ettiği Fuat Keyman ile ilgili en ciddi iddia haberi ise yine 2016 yılında superhaber.tv internet sitesinde yer aldığı görüldü. SuperHaber.tv'de yine Fuat Keyman'ın da isminin yer aldığı haberde 'FETÖ o isimlere zarf içinde para mı verdi? Ümit Zileli'den ağır suçlamalar...' başlığının kullanıldığı dikkat çekti.

SüperHaber.tv'de yer alan 17.08.2016 tarihli 'FETÖ o isimlere zarf içinde para mı verdi? Ümit Zileli'den ağır suçlamalar...' başlıklı haberde FETÖ'nün Abant Toplantıları ile ilgili Ümit Zileli'nin gündeme getirdiği bu toplantılara katılanlara örgütün zarf için de para verdiği iddiası  yer aldı. Haberde, Fuat Keyman ile birlikte Mehmet Altan, Ahmet İnsel, Nuray Mert, Aydın Engin, Nilüfer Göle, Ceyda Karan, Baskın Oran, Murat Belge, Asaf Savaş Akat, Cengiz Çandar, Ergun Babahan, Ömer Laçiner, Nazlı Ilıcak, Etyen Mahçupyan, Cengiz Aktar,  Eser Karakaş, Rober Koptaş, Oral Çalışlar, Tarhan Erdem, Gülden Aydın gibi isimlerin FETÖ'nün düzenlediği Abant Toplantılarına katıldıkları yazıldı. 

SüperHaber.tv'de yer alan söz konusu haberde Ümit Zile'nin iddiaları ile ilgili yapılan yorumda ise Abant Toplantılarına katılanlara içinde 2-3 bin dolar olan zarflar verildiği yazıldı.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Meftun Ünsal'dan elektronik sigara kullananlara nikotin zehirlenmesi uyarısı geldi

Meftun Ünsal'dan elektronik sigara kullananlara nikotin zehirlenmesi uyarısı geldi