23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN SAMSUNG'U GOOGLE'DA 5 SIRA GERİYE ATTI

Samsun Samsung'u Google'da 5 sıra geriye attı

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Like Samsun tanıtım toplantısında "İnternette Samsun yazınca ilk sırada Samsung çıkıyor' siteminin ardından, Twitter'e Like Samsun yazınca uygunsuz bayan görsellerinin çıkması ise şaşkınlık yarattı.

27 Mart 2018 Salı 19:06 SAMSUN HABER

Google'a Samsun yazınca ilk sırada artık Samsung çıkmıyor. İnternet tarayıcılarında Samsun yazınca Samsung 5'inci sırada çıkması, Samsun Samsung'u 5 sıra geriye attı yorumlarına neden oldu.


Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Like Samsun tanıtım toplantısında "İnternet tarayıcılarında Samsun'u aratınca Samsung çıkıyor' diyorlar. Ben de bazen Samsun'u aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır. Ama Samsun'un önüne geçmemesi lazım" demişti. 

SAMSUN YAZINCA SAMSUNG İLK SIRADA ÇIKMIYOR ARTIK

Vali Kaymak'ın 3 ay önce söylediği bu sözlerin ardından Google'da şuan Samsun yazınca Samsung'un ilk sırada çıkmaması dikkat çekti. Google'da yapılan taramada Samsun yazınca Samsung'un 5'inci sırada çıktığı görülürken, Samsun Valiliği'nin ise 10'uncu sırada bulunması dikkat çekti.

Google'de Samsun yazınca Samsung'un 5'inci sırada çıktığı görülürken, sosyal medya ağı Twitter'de ise Like Samsun ismi aratılınca uygunsuz bayan görsellerinin çıkması ise şaşkınlık yarattı.  Samsun fotoğraflarının sosyal medyada paylaşılması ve Samsun'un bu şekilde tanıtımına katkı vermesi amacı ile hayata geçirilen Like Samsun projesinin halen Twitter'da 172, Facebook'ta ise 208  takipçisinin bulunması da eleştiri konusu oldu.

Facebook ve Twitter'de hiç bir etkileşimi bulunmayan Like Samsun sayfalarının yanı sıra Twitter'de Like Samsun kelimesinin aratıldığında uygunsuz bayan fotoğraflarının çıkması görenleri şok etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun için daha fazla çalışacağız

Yusuf Ziya Yılmaz: Samsun için daha fazla çalışacağız