25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN ŞEHİR HASTANESİNİN YAPILACAĞI ORMANLIK ALANDAKİ AĞAÇLAR KESİLECEK

Samsun Şehir Hastanesinin yapılacağı ormanlık alandaki ağaçlar kesilecek

Samsun'un da 400 dönümlük bir arazi üzerine yapılacak Şehir Hastanesi yatırımı ile ilgili belirlenen Canik ilçesi Düvecik mahallesinde bulunan ormanlık alanda yer alan ağaçların kesileceği gündeme geldi.

13 Kasım 2017 Pazartesi 18:05 SAMSUN HABER

Samsun Haber- Samsun'da Şehir Hastanesi'nin yapılacağı ormanlık alanda ki ağaçların kesileceği gündeme geldi. 


Samsun'un Canik ilçesi Düvecik mahallesinde yapılacak olan Şehir Hastanesinin 400 dönümlük orman alanına yapılacak olması tartışmaları da beraberinde getirdi. Samsun Şehir Hastanesi'nin 400 dönümlük orman alanına yapılacağı ve hastanenin yapılacağı alanda ki ağaçların ise kesileceği gündeme geldi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na Şehir Hastanesinin yapılacağı ormanlık alanın, Sağlık Bakanlığına verilmesi ile ilgili yazı yazılırken, Canik ilçesi Düvecik mahallesinde bulunan devasa ormanlık alanda ki ağaçların kesimi ile ilgili çalışmalarında başladığı öğrenildi. Samsun Şehir Hastanesinin yapılacağı ormanlık alanda ki ağaçların kesimi için hızar makinelerinin alındığı öne sürülürken, Orman ve Su İşleri Bakanlığının orman alanını Sağlık Bakanlığına devr etmesi ve inşaat iznini onaylaması ile birlikte burada planlanan çalışmaların başlayacağı açıklandı.Bilindiği üzere Samsun'da yapılacak olan Şehir Hastanesi'nin yeri daha önce İlkadım ilçesi Ataköy mahallesinde bulunan 300 dönümlük kıraç bir arazi olarak planlanmıştı. Ancak daha sonra Ataköy mahallesinde bulunan 300 dönümlük kıraç araziden vazgeçilerek, Şehir Hastanesi'nin Canik ilçesi Düvecik mahallesinde bulunan ormanlık alanda yapılması kararı alınmıştı. 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da babasının telefonuna ByLock yükleyen eski komiser tutuklandı

Samsun'da babasının telefonuna ByLock yükleyen eski komiser tutuklandı