16 Haziran 2019 Pazar

SAMSUN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI PLATFORMU KURULDU AMA TEPKİ VAR

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu kuruldu ama tepki var

Samsun'u ileriye taşımak ve Samsunluları bir çatı altında toplamak amacıyla Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu kuruldu. Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun Başkanlığına ise Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın getirildi.

24 Aralık 2017 Pazar 14:36 SAMSUN HABER

Adını Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON)'dan alan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun Samsun için kurulduğu açıklansa da, asıl amacın SAMKON'u dağıtmak ve parçalamak olduğu iddiaları ortaya atıldı.


Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun kuruluşu ile ilgili yapılan yazılı açıklamada ise şu görüşlere yer verildi.

"Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsun’luların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık; Ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti..." sözünün hatırlatılarak basına yapılan yazılı açıklama da;'Samsunlulardaki birlik ve beraberlik ruhu ile Samsun sivil toplum Kuruluşları Platformu oluşturuldu. 'Samsun'a ve Samsunlulara sahip çıkmak, Samsunlu bürokratlar, iş adamları ve sanayicileri ile birlikte yürüyerek, güneşin doğduğu, kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun'u ileriye taşımak, ülkemizin her yerinde yaşayan Samsunlu hemşehrilerimizi bir çatı altında toplamak. Sizler de Samsun için mücadeleye varmı sısınız? Her şey samsun için'"

Öte yandan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun bünyesinde Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Genel Başkanı Sezgin Gümüş'ün yerine SAMKON Onursal Başkanı olarak Kaya Aşçı'nın yer alması dikkat çekti. SAMKON ise yaptığı bir açıklamada Kaya Aşçı'nın SAMKON Onursal Başkanı olmadığını duyurdu. 

Adını Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON)'dan alan Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nun Samsun için kurulduğu açıklansa da, asıl amacın SAMKON'u dağıtmak ve parçalamak olduğu iddiaları ortaya atıldı. Platformun, telefon trafiği yapılarak kurulduğu ve platformda ismi bulunan kişilerin söz konusu çatı kurulmadan önce bir kez dahi bir araya gelmedikleri öne sürüldü. 

SAMKON'DAN ONURSAL BAŞKAN AÇIKLAMASI

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nda ismi bulunan bazı kişilerin ise listeye isimlerinin yazılmasından haberdar olmadıkları da gündeme gelirken, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada, Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ile ilgili "SAMKON’un son Genel Kurulunda SAMKON Onursal Başkanının görevine son verilmesine rağmen, büyük Samsun hareketi tarafından muteber karşılanmayan bazı mahfiller, sosyal medyada ve basında iznimiz dışında SAMKON Onursal Başkanlığı sıfatı kullanmaktadır. Kamuoyunun şunu bilmesi lazım, SAMKON’da hiçbir makam sokakta bulunmadığı gibi kimsede bunları satın alamaz ve istediği gibi kullanamaz ancak ve ancak gönlülere girmekle bu makamlara sahip olunur.  Bölmeye talip olanlar SAMKON ailesine asla giremez, ancak bölüşmeye talip olanlar baş tacı edilir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur!" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 695 ve 696 sayılı yeni KHK ile meslekten ihraçlar ve mesleğe iadeler oldu

Samsun'da 695 ve 696 sayılı yeni KHK ile meslekten ihraçlar ve mesleğe iadeler oldu