24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN TEKKEKÖY'DE TOROS GÜBRE BACA GAZINDA MOBİL SANTRALİ ARATMIYOR!

Samsun Tekkeköy'de Toros Gübre baca gazında mobil santrali aratmıyor!

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Toros Gübre Fabrikasına ait fabrikanın bacalarından çıkan dumanlar, Tekkeköy ilçesi sakinlerini çileden çıkartırken fabrika, mobil santralleri aratmıyor.

11 Mart 2018 Pazar 17:50 SAMSUN HABER

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde bulunan Toros Gübre Fabrikasının bacalarından çıkan dumanlar, güneşli bir Pazar gününün yaşandığı Samsun'da şehrin en uzak noktasından dahi net bir şekilde görüldü. 


Tekkeköy ilçesinin yıllardan beri şikayetçi olduğu fabrikaların baca gazları gündem olmaya devam ediyor. İlçede bulunan kömür depoları başta olmak üzere fabrikaların baca gazlarından yıllarca şikayetçi olan Tekkeköy halkı, bugünde Toros Gübre Fabrikasının bacalarından çıkan gazlara maruz kaldı.Samsunspor'un yeni 19 Mayıs Stadyumu başta olmak üzere yeni Yaşar Doğup Kapalı Spor salonu ile birlikte TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinin de bulunduğu bölgede, Toros Gübre Fabrikasına ait bacalardan çıkan baca gazları tepkilere neden oldu. 

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde kurulan mobil santrallerde baca gazları nedeni ile yıllarca ilçe halkının tepkisine neden olmuştu.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak kimsesizler için düzenlenen Vosvos Şenliğine katıldı

Samsun Valisi Osman Kaymak kimsesizler için düzenlenen Vosvos Şenliğine katıldı