20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN TSO'NUN EFSANE BAŞKANI ADNAN SAKOĞLU VEFATININ 7'İNCİ YILINDA ANILIYOR

Samsun TSO'nun efsane başkanı Adnan Sakoğlu vefatının 7'inci yılında anılıyor

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın(TSO) efsane başkanlarından merhum Adnan Sakoğlu, vefatının 7'inci yılında oda üyeleri tarafından anılıyor. Adnan Sakoğlu kimdir..

14 Mart 2018 Çarşamba 13:54 SAMSUN HABER

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 17 yıl başkanlığını yapan Adnan Sakoğlu, vefatının 7'inci yılında anılıyor.


Samsun'da rafineri, gemi inşa sanayi gibi önemli projeleri şehrin gündemine sokan merhum Adnan Sakoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığını yaptığı 2005 yılında oluşturduğu Samsun Girişim Grubu ile Samsun Limanının özelleştirme ihalesine talip olmuştu. 

O yıllarda Samsun Limanının özelleştirilmesi ile ilgili, "Samsun Limanı Samsunlular tarafından işletilirse kendin bundan her zamankinden çok fazla kazanımı olacaktır" diyen merhum Adnan Sakoğlu, bunun yanı sıra başkanlığı döneminde Samsun'a rafineri kurulması ile ilgili projeyi gündeme getirmiş, ardından da Samsun Gemi İnşa Sanayi Projesi ile çıkış yapmıştı. 

Başkanlığı döneminde basın mensupları ile de kurduğu güzel dialoglarla da hatırlanan merhum Adnan Sakoğlu, meclis toplantılarında gazetecilerin kendisine yönelttiği bazı zor sorulara ise tebessüm ederek "No Comment" cevabını vermesi ile akıllarda yer etmişti. 

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın 17 yıl başkanlığını yapan Adnan Sakoğlu, 2009 yılında yapılan oda seçiminde ise başkanlık görevini Salih Zeki Murzioğlu'na devretmişti. Başkanlık seçimini kaybettikten sonra sağlık sorunu yaşayan Adnan Sakoğlu, 2011 yılında ise İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yummuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz POELSAN'da sanayicilerle buluştu: Her yatırımın destekçisiyiz

Yusuf Ziya Yılmaz POELSAN'da sanayicilerle buluştu: Her yatırımın destekçisiyiz