27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN ÜNİVERSİTESİ'NİN YERİ İLE İLGİLİ ÇARŞAMBALILAR DERNEĞİNDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMA

Samsun Üniversitesi'nin yeri ile ilgili Çarşambalılar Derneğinden önemli açıklama

Samsun'da kurulacak olan Samsun Üniversitesinin, Çarşamba ilçesinde bulunan Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsünde kurulması istendi.

24 Nisan 2018 Salı 10:13 SAMSUN HABER

Samsun'da Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği, kurulacak ikinci üniversitenin Çarşamba ilçesinde bulunan Mustafa Kemal Güneşdoğdu kampüsünde yapılması çağrısında bulundu.

 

Samsun Üniversitesi'nin KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi kampüsünde kurulmamasını isteyen Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği konu ile ilgili sivil toplum örgütlerinin katılımı ile basın toplantısı yaptı.

Yapılan açıklamada "Yeni üniversitenin Samsun şehir merkezinde Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele kapsamında el konulan Canik kampüsüne kurulacağı söylenmektedir. Bu yerin imkanları sınırlıdır. Samsun'un merkezinde bir tepede ormandan ve hazineden 50 dönümlük bir alandaki iki adet binadan ibarettir. Ulaşım ağı ve hitap ettiği bir bölgesi yoktur. Tamamen Ondokuz Mayıs Üniversitenin gölgesinde kalacaktır. Halbu ki Mustafa Kemal Güneşdoğdu kampüsünün ulaşım ve hitap ettiği bölge açısından son derece elverişli, yapılacak ilavelerle 150 dönüm üzerinde bir alana sahiptir." denildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, birinci sıra milletvekili adayının ismini açıkladı

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, birinci sıra milletvekili adayının ismini açıkladı