20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN VALİLİĞİ SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONUNDA 18 KİŞİNİN GÖZALTINA ALINDIĞINI AÇIKLADI

Samsun Valiliği silah kaçakçılığı operasyonunda 18 kişinin gözaltına alındığını açıkladı

Samsun'un Bafra, Çarşamba, İlkadım ve Tekkeköy ilçeleri ile birlikte Rize ve Bursa illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda silah kaçakçılığı yaptığı iddiası ile 18 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

09 Şubat 2018 Cuma 19:54 SAMSUN HABER

Samsun Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı tarafından silah kaçakçılarına yönelik 23 ayrı adreste düzenlenen operasyonda 18 kişinin yakalandığını duyurdu.


Samsun'un Bafra, Çarşamba, İlkadım ve Tekkeköy ilçeleri ile birlikte Rize ve Bursa illerinde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda silah kaçakçılığı yaptığı iddiasi ile 18 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.  

Düzenlenen silah kaçakçılığı operasyonu ile ilgili bilgi veren Samsun Valiliği, gözaltına alınan şahıslarla birlikte 12 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kuru sıkı tabanca, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 399 adet tabanca fişeği, 23 adet kurusıkı tabanca fişeği, 60 adet av tüfeği fişeği ve 19 adet tabanca şarjörünün ele geçirildiğine dikkat çekti. 

Samsun Valiliğinden 18 kişinin gözaltına alındığı silah kaçakçılığı operasyonu ile ilgili verilen bilgide şunlar dile getirildi.

"Samsun İl Jandarma Komutanlığımız tarafından Bafra ilçe merkezinde Silah Kaçakçılığı suçunu işleyen şüphelilere yönelik olarak 06 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürütülen planlı faaliyet kapsamında; Bafra, Çarşamba, İlkadım ve Tekkeköy ilçeleri ile Rize (3 şüpheli) ve Bursa (1 şüpheli) illerinde, 20 şüphelinin yakalanması ve suç unsuru malzemelerinin ele geçirilmesi maksadıyla, 5’i Jandarma ve 18’i Polis bölgesi olmak üzere toplam 23 adreste 09 Şubat 2018 günü saat 07.00’dan itibaren eş zamanlı operasyon icra edilmiştir.  İlimizde icra edilen operasyon kapsamında 18 şüpheli yakalanmıştır. Yapılan ara yakalamalar ve aramalar neticesinde; 12 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 3 adet ruhsatsız av tüfeği, 399 adet tabanca fişeği, 23 adet kurusıkı tabanca fişeği, 60 adet av tüfeği fişeği, 19 adet tabanca şarjörü muhafaza altına alınmıştır. Rize ilinde yapılan aramada ise tabanca yapımında kullanılan muhtelif malzeme ve tabanca parçaları ele geçirilerek, muhafaza altına alınmıştır. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek, tahkikata başlanılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven istifa etti

Samsun'da AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven istifa etti