20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN VALİLİĞİ, VALİ OSMAN KAYMAK'A YAPILAN RANDEVU SİTEMİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği, Vali Osman Kaymak'a yapılan randevu sitemi ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği, kendisine 6 aydır randevu verilmediğini öne süren şehit yakın Ahmet Kabadayı'nın Samsun Valisi Osman Kaymak'a yönelik sitemde bulunması üzerine bir açıklama yayınladı.

05 Şubat 2018 Pazartesi 17:42 SAMSUN HABER

Samsun Valiliği, Samsun Valisi Osman Kaymak'a randevu siteminde bulunan Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı'nın açıklamaları ile ilgili bir bilgilendirme yaptı.


Milli Birlik ve Kardeşlik Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Kabadayı, şehit yakını olduğunu söylediği bir video yayınlayarak, Samsun Valisi Osman Kaymak'tan randevu alamadığını gündeme getirmişti. 

Samsun'un Kavak ilçesinde bulunan şehit mezarının başında bir video çeken Ahmet Kabadayı, "Sayın Samsun Valisi, bir kaç gün önce Kaymakamlara talimat vermişsiniz. Şehit yakınları ile yakından ilgilenin demişsiniz. Ben tam 6 aydır sizden randevu talep ediyorum bir randevu alamadık sizden.  Söylediklerinizle eylemleriniz örtüşüyormu sayın valim. Özel kaleminize defalarca randevu talebinde bulunduk. Bu saatten sonra çağırsanız da gelmeyeceğimi özel kaleminize söyledim. Sayın Valim, samimi değilsiniz" demişti.

 

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Valiliği ise Ahmet Kabadayı'nın bu sözleri üzerine konu ile ilgili bir açıklama yaptı.  Vali Osman Kaymak'a sitem eden Ahmet Kabadayı'nın şehit yakını olarak değil, federasyon adına randevu talebinde bulunduğunun belirtildiği açıklamada, şunlar dile getirildi.

"Valiliğimizce şehit yakınları ve gazilerin taleplerine anında dönülmekte ve hiç bekletilmeden görüştürülmektedir. Telefon üzerinden randevu talep edenler ise gruplar halinde kabul edilmekte kabullerde ilgili kurum amirleri de katılarak ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesi sağlanmaktadır. Ahmet KABADAYI iddia edildiği gibi Valiliğimizden şehit yakını olarak randevu talip etmemiş, kendisini Milli Birlik Federasyonu Dernek Başkanı olarak tanıtmış ve telefonla randevu talep etmiştir. Adı geçenin randevu talebi değerlendirilerek uygun bir zamanda kendisine bilgi verilecektir. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'dan Adana Demirspor maçında Samaras'ın golünü vermeyen hakeme tepki

Samsunspor'dan Adana Demirspor maçında Samaras'ın golünü vermeyen hakeme tepki