24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN VALİSİ KAYMAK BURSEYA DAĞI KAHRAMANI KOMUTANIN ANNE VE BABASINI ZİYARET ETTİ

Samsun Valisi Kaymak Burseya Dağı kahramanı komutanın anne ve babasını ziyaret etti

Samsun Valisi Osman Kaymak bir süre önce telefonda görüştüğü Afrin'de görev yapan ve Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanın, anne ve babasını evinde ziyaret etti.

07 Mart 2018 Çarşamba 01:14 SAMSUN HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, Afrin'de Zeytin Dalı Harekatında Burseya Dağını alan timin komutanı Samsunlu Mehmetçiğin Tekkeköy ilçesinde bulunan anne ve babasını evinde ziyaret etti.


Samsun Valisi Osman Kaymak bir süre önce kendisini ziyaret eden İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk aracılığı ile telefonda görüştüğü Samsunlu Mehmetçiğe ailesini ziyaret etme sözü vermişti.

Afrin'de şehit düşen Samsunlu Burak Akalın sanılarak yayınlanan haberlerde fotoğrafı kullanılan Samsunlu Mehmetçik ile geçtiğimiz günlerde yaptığı telefon görüşmesi sonrası Samsun Valisi Osman Kaymak, Tekkeköy ilçesine giderek, Burseya Dağı kahramanlarından olan askerin burada bulunan anne ve babasını evine gitti. 

Samsun Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ile birlikte Tekkeköy İlçe Kaymakamı Günay Öztürk'ün de hazır bulunduğu ziyarette Samsun Valisi Osman Kaymak'a eşi Emine Kaymak'ta eşlik etti. Afrin'de Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanını annesi Nezahat ve babası Erdoğan'a ile görüşen Vali Osman Kaymak, "Oğlunuz ile telefonda görüşmüş ve ona sizleri ziyaret edeceğimi söylemiştim. Oğlunuzda dahil olmak üzere orada bulunan bütün vatan evlatları bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele ediyor. Hepsinin Allah yar ve yardımcısı olsun dualarımız onlarla. Afrin'de teröristlerin kazdıkları hendekleri tünelleri görüyorsunuz. Bu hainler ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehdit ediyor. Daha düne kadar bu teröristler askerlerimize saldırırken, barıştan söz etmeyenler şimdi Türk Ordusu Afrin'e girdiği için barıştan söz ediyor. Allah'ın izni ile ordumuz ve Mehmetçiklerimiz orada muzaffer olacaklar. Sizlerde vatan için hayırlı bir evlat yetiştirmişsiniz. Allah sizleri oğlunuza kavuşturmayı nasip etsin" dedi.

Gerçekleşen görüşmede Burseya Dağını alan timin Samsunlu komutanının anne ve babası Samsun Valisi Osman Kaymak'a kendilerine yaptığı ziyaret için teşekkür etti. Vali Osman Kaymak ailenin kahve ikramı sonrası Mehmetçiğin anne ve babasından müsaade isteyerek evden ayrıldı.
SamsunKentHaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Samsunspor'un Elazığspor galibiyeti pozunu paylaştı

Yusuf Ziya Yılmaz Samsunspor'un Elazığspor galibiyeti pozunu paylaştı