18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK BURSEYA DAĞININ FATİHİ KOMUTAN İLE GÖRÜŞTÜ

Samsun Valisi Osman Kaymak Burseya Dağının fatihi komutan ile görüştü

Samsun Valisi Osman Kaymak, Afrin'de Zeytin Dalı harekatı kapsamında Burseya Dağına Türk Bayrağını diken timin Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile makamında görüştü.

02 Nisan 2018 Pazartesi 13:58 SAMSUN HABER

Afrin'de Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Burseya Dağına Türk Bayrağını diken timin Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret etti.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Afrin'de başlatılan Zeytin Dalı Harekatı sırasında Burseya dağını alan timin Samsunlu komutanı astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ile telefonda görüşmüş ardından ise Samsun'da bulunan anne ve babasını ziyaret etmişti. Afrin'in ele geçirilmesi sonrası izne gelen Samsunlu astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal, Samsun Valisi Osman Kaymak'a ailesini ziyaret etmesi nedeni ile teşekkür ziyaretinde bulundu. Ziyaretinde Samsun Valisi Osman Kaymak'a Turgut Özakman'ın Şu Çılgın Türkler kitabını hediye eden astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal, kitabın üzerine ise "Sayın Valim Osman Kaymak. Ben 12 dakikada savaşı bitiren TÜRKÜM. Denizleri göl haline getiren TÜRKÜM. 40 kişi ile Çin sarayını basan TÜRKÜM. Karada gemi götüren TÜRKÜM. Dünyayı bir çağdan diğer çağa atlatan TÜRKÜM. Yıllardır karada ve denizde Hilal taktiği uygulayan TÜRKÜM. Ne Mutlu Türküm diyene" notunu yazdı.Burseya Dağına Türk Bayrağını diken timin Samsunlu komutanı Büyükkal'ı "Hoşgeldin Komutan" diyerek karşılayan Samsun Valisi Osman Kaymak ise gerçekleşen görüşmede, Afrin zaferi için astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal ve Türk Silahlı Kuvvetlerini tebrik ettiğini belirterek, Zeytin Dalı Harekatında şehit düşen Mehmetçiklere ise dua etti. Gerçekleşen ziyarette astsubay üstçavuş Sercan Büyükkal'a İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'de eşlik etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı haberine ceza yağdı

Aydınlık Gazetesi'nin Adil Öksüz AKP'li vekilin aracıyla kaçtı haberine ceza yağdı