24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN VALİSİ OSMAN KAYMAK, SAMSUN'DA KADROYA GEÇEN TAŞERON İŞÇİ SAYISINI AÇIKLADI

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da kadroya geçen taşeron işçi sayısını açıkladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da kadroya geçen taşeron işçi sayısını açıkladı. Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yaptığı açıklamaya göre Samsun'da kamu kurum kuruluşları ve belediyelerde toplam 10 bin 976 taşeron işçi kadroya geçti.

11 Nisan 2018 Çarşamba 12:25 SAMSUN HABER

Samsun'da kamu kurum kuruluşları ve belediyelerde kadroya geçen toplam taşeron işçi sayısı açıklandı. Samsun Valisi Osman Kaymak, kadroya geçiş yapan taşeron işçi sayısı ile ilgili bilgi verdi.


Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda kamu kurumlarında ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde sürekli işçi kadrosuna geçen taşeron işçilerle ilgili bir açıklama yaptı.
 
Samsun Valisi Osman Kaymak yaptığı açıklamada, kadroya geçen taşeron işçi sayısı ile ilgili verdiği bilgide, "Kamuda çalışan taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme, 24.12.2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 696 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile yapılmıştır. Söz konusu Kanun Hükmünde Kararnamenin uygulanmasına ilişkin Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Personel Çalıştırılmasına Dayalı Hizmet Alım Sözleşmeleri Kapsamında Olan İşçilerin Sürekli İşçi Kadrolarına veya Mahalli İdare İşçi Statüsüne Geçirilmesine Dair Usul ve Esaslar, 01.01.2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda Samsun'da kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere yapılan başvurular sonucunda; kamu kurumlarında 7.891 kişi ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilçe belediyelerinde 3.085 kişi olmak üzere toplam 10 bin 976 kişi sürekli işçi kadrosuna geçmiştir" dedi.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz:  Extreme Outdoor Fest'in yapılacağı Yün Dağının yolunu yapacağız

Yusuf Ziya Yılmaz: Extreme Outdoor Fest'in yapılacağı Yün Dağının yolunu yapacağız