19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN VEZİRKÖPRÜ'DE DEVLET HASTANESİ İNŞAATI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ!

Samsun Vezirköprü'de Devlet Hastanesi inşaatı çürümeye terk edildi!

Samsun Haber- Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yapımı yılan hikayesine dönen Vezirköprü Devlet Hastanesi yıllardır tamamlanamıyor. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatının çürümeye terk edildiğini söyledi.

04 Mart 2018 Pazar 18:45 SAMSUN HABER

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yapımı yıllardır tamamlanamayan Vezirköprü Devlet Hastanesi ile 20 yıl önce yapımı tamamlanan Vezirköprü Barajında sulama yapılamaması CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'in eleştiri konusu oldu.


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Vezirköprü ilçesinde yapımı yılan hikayesine dönen Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatının ne zaman biteceğini sorarak, "Sağlık Bakanlığı adına TOKİ tarafından ihalesi yapılan Vezirköprü Devlet Hastanesi yeri heyelan bölgesi olduğu halde hastanenin ihalesi yapılır ve temeli atılır. İhaleyi alan firma işi başka bir firmaya devir eder, işi alan taşeron firma bir süre devam ettikten sonra işi bırakır. Asıl yüklenici firmanın rant sağladığı tartışmaları konuşulurken başka bir Taşeron firmayla anlaşarak işin devamını sağlar. Bir süre sonra işi alan taşeron firma iflas ettiğini gerekçe göstererek inşaatı bırakır. Vezirköprü Devlet Hastanesinin inşaatı yılan hikayesine döner ve bir türlü tamamlanamaz" dedi.

HASTANE İNŞAATI ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

Samsun milletvekili Kemal Zeybek, yapımı tamamlanamayan Vezirköprü Devlet Hastanesi ile ilgili açıklamasında, şunları dile getirdi.
"Vezirköprü İlçemizde mevcut Devlet Hastanesinin yetersiz ve eski olması nedeni ile yeni bir Devlet Hastanesi yapılması duyurulmuş. Sağlık Bakanlığının; Vezirköprü İlçemizde yeni bir hastane yapılması Vezirköprü de, bölgede memnuniyetle karşılanmıştır. Halkımızın daha sağlıklı ortamlarda sağlık hizmeti alması en doğal hakkıdır. Vezirköprü ilçemizin yüz bin nüfus potansiyeli de dikkate alındığında; Hastaneye acil ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Hastane inşaatının bir an önce bitirilerek hizmete sunulması gerekir. Hastane inşaatının bitirilip hizmete sokulmaması nedeni ile hastalar ilçe dışına sevk edilmektedir. Bunun sonucunda vatandaşlar mağdur olurken kamuda kayıpların olduğu aşikârdır.  Hastane inşaatının yıllardır tamamlanamaması sonucunda Sağlık Bakanlığından  Vezirköprü halkı Devlet hastanesinin bir an önce tamamlanarak hizmete sokulmasını beklemektedir. Atıl durumda bırakılan hastane inşaatı ve içerisine yerleştirilmiş değerleri yüksek makinaların çürümeye terk edilmesi doğru değildir.  Sağlık Bakanının Samsun milletvekili olması nedeni ile; Hastanenin bir an önce açılması ve hizmet vermesi yönündeki beklentiyi daha çok artırmıştır."

BARAJDA SU VAR SULAMA YOK

Öte yandan CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 20 yıl önce yapılan Vezirköprü Barajı ile ilgili de açıklamalarda bulunarak şunları dile getirdi.

"Vezirköprü Barajı inşaatı 20 yıl önce bitirildi. Barajda fazlası ile su olmasına rağmen, sulama alt yapısının yapılma maması sonucunda; Çekalan,  Narlık, Bahçekonak, Tatarkale,Tekkekıran, Aydoğdu, Esenyurt, Yağcı, Meşeli, Hacılı e Yörükçal köylerinin arazilerinin yeteri kadar sulanmadığı bilinmektedir.  Yukarıda isimleri belirtilen köylerimizde, sulama alt yapısı tamamlanarak Vezirköprü Barajında biriken suyun bu köylerin arazilerini sulaması sonucunda bölgede ürünlerin kalite ve miktarlarında artış olacağından köylünün geliri artmış olacaktır. Vezirköprü İlçemizde; yukarıda isimleri belirtilen köylerimiz “DSİ” in gerekli incelemelerle birlikte sulama hattının tamamlanması beklenmektedir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Atakum'da Akalan mahallesi sakinleri şehitler için yürüdü

Samsun Atakum'da Akalan mahallesi sakinleri şehitler için yürüdü