23 Nisan 2019 Salı

SAMSUN VEZİRKÖPRÜ'DE ŞAHİNKAYA KANYONUNA CAM SEYİR TERASI YAPILMASI İSTENDİ

Samsun Vezirköprü'de Şahinkaya Kanyonuna cam seyir terası yapılması istendi

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Şahinkaya Kanyonuna cam seyir terası yapılmasını istedi.

09 Mart 2018 Cuma 11:20 SAMSUN HABER

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonuna turizmi canlandırmak için cam seyir terası yapılması önerisinde bulunan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, cam seyir terasının Samsun turizmin canlandıracağını açıkladı.


Türkiye'de sadece 5 yerde bulunan cam seyir terasının altıncısınında Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yapılması önerisinde bulunan Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, tesisin yapılması halinde ilçenin daha hızlı turist çekeceğini söyledi.

Vezirköprü ilçesine cam seyir terası yapılması ile ilgili açıklama yapan Murat Toktaş, "Başta Büyükşehir Belediye başkanımız olmak üzere Vezirköprü belediye başkanımız Vezirköprü’nün Samsun turizmine katılması ve bu güzelliklerin şehir dışından gelen misafirlere gösterilmesi adına çok büyük çalışmalar yaptılar. Bu çalışmaların devamında Vezirköprü’ye bir Cam Seyir Terası çok büyük katkı sağlayacaktır. En büyük sıkıntımız şehrimize ziyarete gelen misafirlerin günübirlik gelmeleri yada 1 geceden fazla kalmamaları. Bunun için keyifle vakit geçirecekleri uzak destinasyonları da ilgi çekici hale getirmemiz ve bol aktivite koymamız gerekiyor" dedi.

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde turizmi hareketlendirmek için Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın girişimleri ile Şahinkaya Kanyonunda bir tur gemisinin hizmete girdiğini kaydeden Murat Toktaş, ilçesye cam seyir terası yapılması işle ilgili şunları dile getirdi.

"Tur gemisinin yanı sıra ilçeye birde Cam Seyir Terası yapılması kanyonu taçlandıracaktır. Son yıllarda bizimde bölgemizde bazı illerimiz bu tarz yerlere Cam Seyir Terası yaparak hem ilgiyi artırmakta hem de girişlerde para alarak işletmeye gelir sağlamaktadır. Ayrıca bu tür yerlere ilgi çok olduğundan çekilen fotoğraflarda sosyal medyada çok fazlası ile paylaşılacağından bölgeye merakı arttıracaktır. Bölgemizde Safranbolu ve Artvin de 1, Kastamonu’da 3 tane olmak üzere 5 Cam Seyir Terası bulunmaktadır. Yaklaşık maliyetleri de 200-400 bin TL arasında. Bu projeler AB destekli bazı çalışmalara da uygun olduğu için Siirt Tillo cam terasında olduğu gibi yüzde 70'e kadar hibede almak mümkün oluyor."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tam 11 yıldır polis tarafından aranan adam sonunda yakalandı

Samsun'da tam 11 yıldır polis tarafından aranan adam sonunda yakalandı