25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'A AFRİN'DEN BİR GÜNDE 3 MEHMETÇİĞİN ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Samsun'a Afrin'den bir günde 3 Mehmetçiğin şehit ateşi düştü

Samsun Afrin'den 3 şehit haberi aldı. Samsun'a Afrin'den bir günde 3 Mehmetçiğin şehit ateşi düştü. Zeytin Dalı Harekatında Samsunlu uzman çavuşlar Burak Akalın ile Hüseyin Şahin ve Afrin'de düşen helikopterde ise kara pilot yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman şehit oldu.

10 Şubat 2018 Cumartesi 23:44 SAMSUN HABER

Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı sırasında 1027 rakımlı tepede çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Samsunlu uzman çavuş Burak Akalın'ın acı haberi akşam saatlerinde Samsun'a düştü. Şehit Burak Akalın'ın ardından Havzalı uzman çavuş Hüseyin Şahin ve kara pilot yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ın şehadet haberleri geldi..


Zeytin Dalı Harekatında teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak kaldırıldığı Hatay Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılayan Samsunlu uzman çavuş Burak Akalın'ın acı haberi İlkadım ilçesi Ulugazi mahallesi TOKi konutlarında bulunan ailesine verildi. Samsun, Afrin'den gelen Burak Akalın'ın şehit haberinin ardından gelen ikinci şehit haberi ile sarsıldı. Akşam saatlerinde Burak Akalın'ın ardından Havza doğumlu uzman çavuş Hüseyin Şahin'in de Zeytin Dalı Harekatında şehit olduğu bildirildi. 

Samsunlular üst üste gelen iki şehit haberi ile adeta yasa boğulurken, Afrin'de düşen helikopterden ise 3'üncü acı haber yürekleri kor etti. Afrin'de düşen helikopterde kara pilot yüzbaşı Mehmet İlker Kahraman'ın da Samsunlu olduğu açıklandı. Samsunlular Afrin'den gelen üçüncü şehit haberinin şokunu yaşarken, Burak Akalın, Hüseyin Şahin ve Mehmet İlker Kahraman'ın şehadetleri derin üzüntüye neden oldu.

ŞEHİT BURAK AKALIN'IN CENAZESİ ÇARŞAMBA'DA TOPRAĞA VERİLECEK

Samsun Valiliği, şehit uzman çavuş Burak Akalın'ın cenazesinin yarın (11 Şubat 2018 Pazar günü) Samsun'un Çarşamba ilçesine getirileceğini açıkladı.

Samsunlu şehit uzman çavuş Burak Akalın'ın nerede toprağa verileceği ile ilgili açıklama yapan Samsun Valiliği, şu bilgileri paylaştı.
"Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekâtı sırasında, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan, Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın'ın cenazesi, 11 Şubat 2018 Pazar günü Çarşamba İlçesi Epçeli Mahallesinde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Epçeli Mahallesinde bulunan aile kabristanlığına defnedilecektir."

ŞEHİT HÜSEYİN ŞAHİN'İN CENAZESİ HAVZA'DA TOPRAĞA VERİLECEK


Öte yandan Samsun Valiliği, şehit uzman çavuş Hüseyin Şahin'in de Havza ilçesinde toprağa verileceğini duyurarak, cenaze töreni ile ilgili şu bilgileri verdi.

"Afrin'de devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin'in cenazesi, 11 Şubat 2018 Pazar günü Havza İlçesi Kevser Camii’nde öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Yenice Mahallesinde bulunan aile kabristanlığına defnedilecektir."

Not: Şehitlerimizin yarın (11 Şubat 2018) Pazar günü saat 09.00’da Samsun-Çarşamba Havalimanı’na gelmesi beklenmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu şehitler Burak Akalın ve Hüseyin Şahin'in cenaze namazları nerede kılınacak açıklandı

Samsunlu şehitler Burak Akalın ve Hüseyin Şahin'in cenaze namazları nerede kılınacak açıklandı