18 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'A NEDEN KRUVAZİYER GEMİLERİ GELMİYOR? SORUNUN YANITI HABERDE

Samsun'a neden kruvaziyer gemileri gelmiyor? Sorunun yanıtı haberde

Samsun'a artık neden kruvaziyer gemileri gelmiyor? Sloganlarda turizm şehri olarak anılan Samsun'a kruvaziyer gemilerinin gelmeme sebebi ne? Sorunun yanıtı haberde!

23 Ağustos 2021 Pazartesi 10:50 SAMSUN HABER

Samsun'a çok eski yıllarda kruvaziyer gemileri ile turistler gelirdi. Ama artık gelmiyor. Peki bunun sebebi ne?


Turizmciler ve oteller yıllar önce Samsun'a gelecek kruvaziyer gemilerinin yolunu gözlerdi. Yolu gözlenen kruvaziyer gemileri gelmemeye başlayınca, Samsun'da oteller ve turizmciler, artık otobüslerle düzenlenen turlara kaldı.

Eve Samsun'a kruvaziyer gemileri artık neden gelmiyor? Bu sorunun yanıtını 2014 yılında Turizmciler Derneği Başkanı olan Dilek Genç vermiş.

35 KRUVAZİYER GEMİ GELECEK DENİLMİŞTİ
Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Dilek Genç, 2014 yılında dönemin Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Samsun'a 35 kruvaziyer gemisi geleceğini açıklayınca, bu bilgiye şaşırmış ve bir açıklama yapmış. Dilek Genç, 7 yıl önce yaptığı açıklamada, Samsun'a kruvaziyer gemilerinin gelmeme sebebini tek cümle ile ifade etmiş, "Samsun limanı kruvaziyer gemilere uygun değil ki, buraya yanaşsınlar"

SAMSUN LİMANI KRUVAZİYER GEMİLERE UYGUN DEĞİL
Evet Dilek Genç, sorunun cevabını 7 yıl önce verirken daha ilginç tespitlerde yapmış. Samsun Turizmciler Derneği Başkanı Dilek Genç, 2014 yılında Samsun'a 35 kruvaziyer gemisinin geleceğini söyleyen dönemin Valisi Hüseyin Aksoy'un yanlış bilgilendirildiğini ifade etmiş ve şunları dile getirmiş.
"Samsun limanı kruvaziyer gemilere uygun değil. Samsun limanında turistin güvenliği yok. Liman sahasına diyelim ki kruvaziyer gemi yaklaştı. Yük gemilerinin arasında yolcu indirecek. Güvenlik yok, önlem yok."

Evet açıklama böyle! Peki 7 yıldır Turizm Şehri Samsun'a kruvaziyer gemilerinin yeniden gelebilmesi, şehir ekonomisinin gelecek kruvaziyer gemileri ile canlanması, esnafın, turizmcinin yüzünün gülebilmesi için bu sorunun çözümü için bir şey yapıldı mı? Asıl cevaplanması gereken sorun bu!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra-Derbent Mobil Beton santrali yılda 25 milyon tasarruf sağlayacak

Samsun Bafra-Derbent Mobil Beton santrali yılda 25 milyon tasarruf sağlayacak