20 Ocak 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA 15 TEMMUZ GECESİ FETÖ'CÜ POLİSLERİN ŞOK EDEN WHATSAPP YAZIŞMALARI

Samsun'da 15 Temmuz gecesi FETÖ'cü polislerin şok eden WhatsApp yazışmaları

Samsun'da görevli FETÖ'cü polislerin 15 Temmuz 2016 hain darbe girişimi gecesi kurdukları WhatsApp grubunda yaptıkları yazışmalar kan dondurdu. İşte Samsun'da görevli FETÖ mensubu eski polis Yücel Avcı’nın kurduğu ve 15 Temmuz gecesi WhatsApp grubundan yaptığı yazışmalar

21 Mart 2018 Çarşamba 00:14 SAMSUN HABER

Samsun'da FETÖ mensubu tutuklu eski polis Yücel Avcı'nın  kurduğu WhatsApp grubunda, 15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu saatlerde yapılan konuşmalar ortaya çıktı.


Samsun'da FETÖ'den yargılanan eski polis memuru Yücel Avcı, mahkeme tarafından beraat kararı verilerek serbest bırakılmıştı. Ancak FETÖ'den beraat eden eski polis memuru Yücel Avcı'nın kurduğu WhatsApp grubunda yaptığı yazışmalar Bölge Adliye Mahkemesi savcısı tarafından ortaya çıkartılınca beraat kararı verilen o polis yeniden gözaltına alınarak tutuklandı. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı gün ise Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile o tarihte Gençlik ve Spor Bakanı olan Akif Çağatay Kılıç'ta Samsundaydı. FETÖ'den tutuklanan ve kurduğu WhatsApp grubundaki yazışmaları ortaya çıkan tutuklu eski polis Yücel Avcı'nın Samsun'da bulunan iki bakan ve korumaları ile ilgili yazdıkları şok etkisi yarattı. FETÖ mensubu eski polis Yücel Avcı deşifre edilen WhatsApp yazışmalarında konuştuğu diğer FETÖ'cü polise, 15 Temmuz 2016 tarihinde Samsun'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu-samsunkenthaber ile o tarihte Gençlik ve Spor Bakanı olan Akif Çağatay Kılıç'ı kastederek, "Yerini öğrendik" diyor.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde Yücel Avcı kendisine WhatsApp'tan "Cumhurbaşkanı Kesin öldü mü?" diye soran diğer kişiye ise "Abiler öldürüleceğini söylediler" yanıtını veriyor"

İŞTE ŞOK O YAZIŞMALAR

İşte Samsun'da görevli FETÖ mensubu eski polis Yücel Avcı’nın 15 Temmuz gecesi Whatsapp grubundan yaptığı yazışma içeriği..

Diğer kişi: " Ben yakındayım ama bakan burada değil (saat 21.02)
Yücel Avcı: "Haberim var yerini öğrendik (saat 21.30)
Diğer kişi: "Korumalar nasıl olacak" (saat 21.03)
Yücel Avcı: "Üç tanesi bizden" (saat 21.03)
Diğer kişi; "Abi emin misin bak ses seda yok boşa düşmeyelim" (saat 21.04)
Yücel Avcı: " Bundan sonra bana bakanım’ de" (saat 21.04)
Diğer kişi: "Tamam sayın bakanım, bu Faruk p..inden kurtulalım yeter. (Cumhurbaşkanı) Kesin öldü mü?" (saat 21.04)
Yücel Avcı: "Abiler öldürüleceğini söylediler" (saat 21.05)

SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'cü polisler 15 Temmuz gecesi iki bakanı adım adım takip etmiş

Samsun'da FETÖ'cü polisler 15 Temmuz gecesi iki bakanı adım adım takip etmiş