20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA 5 İLÇE MAVİ! SARI RENKTE OLAN İLÇELERE AŞI UYARISI GELDİ

Samsun'da 5 ilçe mavi! Sarı renkte olan ilçelere aşı uyarısı geldi

Samsun'da 1 ve 2'inci doz aşılamada mavi renk olan ilçeler açıklandı, halen sarı renkte olan ilçelere ise aşı uyarısı geldi.

24 Eylül 2021 Cuma 12:19 SAMSUN HABER

Samsun'da 5 ilçenin ikinci doz aşılamada yüzde 75 oranını geçerek mavi renk olduğu, diğer ilçelerde ise ikinci doz aşılamada halen istenen oranın yakalanamadığına dikkat çekildi.


Samsun'da Atakum, Havza, Ladik, Alaçam ve Yakakent ilçelerinin aşılamada yüzde 75 oranını geçerek mavi renk olduğu, Vezirköprü, Bafra, 19 Mayıs, Kavak, İlkadım, Canik, Asarcık, Tekkeköy, Ayvacık, Çarşamba, Ayvacık, Salıpazarı ve Terme ilçelerinin ise halen sarı renkte olduğu açıklandı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, aşılama çalışmaları ve ilçelerin aşı durumu ile ilgili yazılı yaptığı açıklamada, "Samsun'da 5 ilçemiz ikinci doz aşılamada yüzde 75 oranını geçerek mavi renge ulaştı ama bu yeterli değil. Ülkemizle paralel olarak ilimizde de hastalık sayısında bir artış olduğunu görüyoruz. Vaka tablosuyla ilgili Sağlık İl Müdürlüğümüzden günlük olarak bilgileri alıp, süreci yakından takip ediyoruz. Hedefimiz, öncelikle aşılama çalışmalarını güçlendirilmesi, vaka artışının kişilerde ağır hastalık tablosuna ve hastane yatışlarına neden olmadan atlatılması. Bunun için de vatandaşlarımızın mutlaka hiçbir erteleme düşüncesi içine girmeden aşılarını yaptırmaları gerekiyor" dedi.

SAMSUN'DA 5 İLÇE MAVİ
Samsun'un birinci ve ikinci doz aşı durumu ile ilgili bilgilerde veren Vali Zülkif Dağlı, "İlimizde Samsun İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yürütülen aşı çalışmalarında ülke ortalamasının üzerinde bir orana sahip olsak da istenen düzeyde değiliz. Bugün itibariyle ikinci doz aşı oranımız yüzde 72 düzeyinde. 5 ilçemiz yüzde 75 oranını aşarak mavi renge ulaştı. Birçok ilçemiz de adım adım bu orana doğru yaklaşıyor. Bu ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımıza aşıya verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ama bu yeterli değil. Tüm ilçelerimiz bu mücadelede ortak hareket etmeli. Rakamları incelediğimizde aşı çalışmasında hedefin bir adım uzağında kalan ve yüzde 70 ikinci doz aşı oranına henüz ulaşamamış ilçelerimiz olduğunu görüyoruz" diye konuştu.

SAMSUN VALİSİ 6 İLÇEYİ UYARDI
Vezirköprü, Ayvacık, Asarcık, Canik, Kavak ve Tekkeköy ilçelerinde yaşayan vatandaşların biran önce eksik doz aşılarını tamamlamaya davet eden Samsun Valisi Dağlı, şunları dile getirdi.
"Beklemek ya da aşıyı bir süre ertelemek için zamanımız yok. Bu hastalığı artık hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor. Lütfen aşı konusundaki yanlış bilgilere inanmayalım. Aşı hakkımız varsa en yakın sağlık tesisine başvurup mutlaka aşımızı yaptıralım. Okullarımızın ve iş yerlerimizin açık kalması için bu özveriyi toplum adına göstermemiz şart.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ASİYAD Samsunlu siyasiler ve bürokratlarla Samsun'un sorunlarına çözüm arıyor

ASİYAD Samsunlu siyasiler ve bürokratlarla Samsun'un sorunlarına çözüm arıyor