29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA ANAKENT İŞ MERKEZİ VE APAYDIN İŞ MERKEZİNİN YIKIMI İÇİN GERİ SAYIM

Samsun'da Anakent İş Merkezi ve Apaydın İş Merkezinin yıkımı için geri sayım

Samsun'da Anakent İş Merkezi ve Saathane Meydanında bulunan Apaydın İş Merkezine yıkım kararı alındı! iki binanın yıkımı için gün sayılıyor.

22 Ekim 2021 Cuma 14:18 SAMSUN HABER

Samsun'da Saathane Meydanı düzenleme çalışmaları kapsamında bölgede bulunan Apaydın İş Merkezi yıkım kararı nedeniyle boşaltılırken, Anakent İş Merkezinin yıkımı için de geri sayım başladı.


İYİ Parti Samsun İl Başkanlığının da bulunduğu mavi bina için alınan yıkım kararı sebebi ile İl Başkanlığı parti binasını tahliye ederek başka bir adrese taşındı. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Saathane Meydanında devam eden düzenleme çalışmaları kapsamında yıkılacak olan Apaydın İş Merkezi ile ilgili uygulamanın yakın bir tarihte hayata geçirilmesi bekleniyor.

Samsun'da yine aynı şekilde yıkım kararı bulunan Anakent İş Merkezi için de geri sayım başladı. Anakent İş Merkezi binasının Ramazan ayına kadar yıkılacağı açıklandı. Yıkımı yapılacak olan Anakent İş Merkezinin yerine ise otopark yapılması planlanıyor.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılacak olan Anakent İş Merkezinin yerine yapılacak proje altı otopark üstü yaşam alanı olarak açıklanmıştı. İş Merkezinin yıkılarak yerine otopark ve yaşam alanı yapılması ile ilgili proje Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in seçim vaatleri arasında yer alıyordu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

22 Ekim 2021 Cuma 13:03

yıkmak hizmet oldu icraat oldu yıkılan milli servet o mavi bina yeni bina yapılmasına neden izin verildi mesela ,iş merkezi niye o araya o ucube şekilde yapıldı kamu neden zarara uğratıldı yazık tüyü bitmemiş yetimin hakkı var saathane meydana kadar dönüşüme tabi tutulmalı,merkeze hala otopark sorunu devam ediyor,valikik arkasındaki Fuar caddesindeki yeşil alan kaldırılsın 2 sıra park yapılabilsin her tarafımız yeşil alan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Finans Evim tahliye edildi! Hedef ve Destek Evim'e TMSF el koydu!

Samsun'da Finans Evim tahliye edildi! Hedef ve Destek Evim'e TMSF el koydu!