19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA AVUKAT OLAN TÜGVA BAFRA İLÇE BAŞKANININ FETÖ DAVALARINA BAKTIĞI İDDİA EDİLDİ

Samsun'da avukat olan TÜGVA Bafra İlçe Başkanının FETÖ davalarına baktığı iddia edildi

Samsun'un Bafra ilçesinde TÜGVA(Türkiye Gençlik Vakfı) Başkanlığı görevini yürüten avukat Yunus Gün'ün FETÖ'den yargılanan şahısların davalarını aldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

08 Şubat 2018 Perşembe 14:32 SAMSUN HABER

Samsun'un Bafra ilçesinde TÜGVA Başkanlığı görevini yapan Avukat Yunus Gün'ün FETÖ'den yargılananların davalarına bakması eleştiri konusu oldu.


Samsun'un Bafra ilçesinde TÜGVA(Türkiye Gençlik Vakfı) Başkanlığı görevini yürüten avukat Yunus Gün'ün FETÖ'den yargılanan şahısların davalarını aldığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu Türkiye Gençlik Vakfı'nın Bafra Şube Başkanlığını yapan avukat Yunus Gün'ün aynı zamanda AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın da ortağı olduğu iddia edildi.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın avukatlık ofisinde mesleğini sürdüren Yunus Gün'ün TÜGVA Başkanlığı kimliği bulunurken FETÖ'den yargılananların davalarına bakması tartışma yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın FETÖ yapılanması ile ilgili verdiği katı mesajlar ortada iken, oğlu Bilal Erdoğan'ın da Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olduğu TÜGVA'nın Bafra İlçe Başkanı olan avukat Yunus Gün'ün mahkeme salonlarında FETÖ davalarına girerek, FETÖ'den yargılananları savunduğu iddiası şaşkınlık yarattı. 

Edinilen bilgiye göre TÜGVA Bafra İlçe Başkanlığı görevini yapan Yunus Gün'ün, girdiği FETÖ davalarında yargılanan bazı şahısları savunması ile beraat etmelerine, bazılarının ise itirafçı olmasını sağladığı öne sürüldü. AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı'nın ortağı olduğu gündeme gelen Yunus Gün'ün yine milletvekili Kırcalı tarafından AK Parti Bafra İlçe Başkanlığı için önerildiği ancak Gün'ün partiye yeni üye olmak için girişimde bulunduğu ancak henüz üye olamadığı da ileri sürüldü.

Öte yandan avukat Yunus Gün'ün girdiği FETÖ davalarında hakim ve savcıların TÜGVA Bafra İlçe Başkanlığı görevi nedeni ile bu durumdan psikolojik olarak etkilenebilecekleri ve yargılananlar ile ilgili ise etki altında kalarak beraat ve benzeri kararlar verebileceği de öne sürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Bafra Ovası

09 Şubat 2018 Cuma 01:32

Yalan haber yapıyorsunuz.Tamamen asılsız ve birilerinin istediği gibi sözde haber yapıyorsunuz.Çamur at izi kalsın mantığı güdüyorsunuz İpleriniz kimin elinde? bilemimde...

Sarı cizmeli Mehmet aga

08 Şubat 2018 Perşembe 16:18

Anlasilan o ki Ak parti il ilçe yönetimlerini degistiriyor. Koltuk sahipleri tüm potansiyel adayları karalamaya başlamış ;)Hani siz hizmet için vardınız, partiniz, yonetiminiz bayrağı devret derse böyle mi sahip çıkacaksınız davaniza ...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den aranan eski Çevik Kuvvet Müdürü Mehmet Demircioğlu yakalandı

Samsun'da FETÖ'den aranan eski Çevik Kuvvet Müdürü Mehmet Demircioğlu yakalandı