26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA AYVACIK BELEDİYESİ BAŞKANI MUSTAFA BELUR ÇOK SAYIDA AKRABASINI İŞE ALDI

Samsun'da Ayvacık Belediyesi Başkanı Mustafa Belur çok sayıda akrabasını işe aldı

Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesinde belediye başkanı Mustafa Belur'un çok sayıda akrabasını taşeron işçi olarak işe alıp, kadro olmalarını sağladığı iddia edildi.

29 Ocak 2018 Pazartesi 14:22 SAMSUN HABER

Samsun'un Ayvacık ilçe Belediyesinde akraba kadrolaşması yaşandığı iddia edildi. Samsun'un Saklı Cenneti olarak tanınan Ayvacık ilçesinde belediye başkanı Mustafa Belur'un çok sayıda akrabasını belediyede işe aldığı gündeme geldi.


Samsun'un Ayvacık İlçe Belediyesinde taşeron olarak çalışan ancak taşerona kadro uygulaması ile kadro alacak olan akrabaların sayısının bir hayli fazla olduğu iddia edildi.

İddiaya göre Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur'un ağabeyi ve yeğeni iş başı yaptırılırken yine belediyede çalışan başkanın yakın akrabasının kızının da belediyeden kadro olarak başka bir yere tayin edildiği gündeme geldi. Başkan Belur'un  bir akrabasının belediyede şoför olarak çalıştığı, bir diğer akrabasının da yine belediyede çalıştığı ileri sürüldü. Ayvacık Belediyesinde gündeme gelen akraba kadrolaşması iddiası şaşkınlık yaratırken, başkan Mustafa Belur'un belediyede çalışırken emekli olan bir akrabasının da tekrardan belediyede işe alındığı ortaya çıktı.

Ayvacık Belediyesinde bir zabıta ile itfaiyede görevli iki kişinin oğullarının da belediyede iş başı yaptıkları öne sürüldü. Ayvacık Belediyesinde işe alınan akrabaların, taşeron uygulaması ile kadro alacakları öğrenildi.

Öte yandan Bafra Belediyesinde de akrabaların işe alındığı iddiası gündeme gelmişti..
SamsunKentHaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Recep bulur

01 Şubat 2018 Perşembe 09:48

Hic bir calisma potansiyeli yok baskanin akraba ise aliminda hatali oldugu alenen ortada samsun haber gazetesinin arastirmasinda dogru oldugu beyandir yetkililere duyurulur

Mahmut Gümüş

31 Ocak 2018 Çarşamba 15:14

Başkanın marifetleri sadece akrabalarını işe almakla da bitmiyor. Belediyede çalışan akraba sayısı haberde konu edilenden çok çok daha fazla. Mutlaka İçişleri Bakanlığının müfettiş göndererek durumu incelemesi şart. Şirin ilçemizdeki bu akraba kayırmacılığı biz bütün Ak Partilileri rahatsız ediyor. Ayrıca başkan Samsun'da oturuyor, mesaiye ya hiç gelmiyor ya da geç gelip gününü belediye tesislerinde bedava yiyip içerek geçiriyor. Akrabaları üzerinden Kırıkkale'de inşaat işleri yapıyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İl Başkanının ardından bazı AK Parti İlçe Başkanlarıda görevden alınacak

Samsun'da İl Başkanının ardından bazı AK Parti İlçe Başkanlarıda görevden alınacak