30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA BAFRA BELEDİYESİNDE AKRABALARIN İŞE ALINDIĞI İDDİASINA CHP'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Samsun'da Bafra Belediyesinde akrabaların işe alındığı iddiasına CHP'den açıklama geldi

Samsun CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Bafra Belediyesinde akrabaların işe alınarak kadro almalarının sağlandığı iddiasının gündeme gelmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "İçişleri Bakanlığı derhal be belediyeye müfettiş gönderip soruşturma açılmasını sağlamalı" dedi.

29 Ocak 2018 Pazartesi 11:57 SAMSUN HABER

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Bafra Belediyesinde üst düzey yöneticilerin akrabalarını taşeron işçi olarak işe alıp kadro almalarını sağladığı yönündeki iddia üzerine bir açıklama yaptı.


CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Bafra Belediyesinde görevli müdürlerin birinci derece akrabalarını taşeron olarak işe alıp, kadro almalarını sağladıkları iddiasının soruşturulması için İçişleri Bakanlığının belediyeye müfettiş göndermesi gerektiğini söyledi.

Hatırlanacağı üzere Samsun'un Bafra ilçe Belediyesinde müdürlerin birinci derecede yakınlarını taşeron işçi olarak belediyede işe alarak, kadro almalarını sağladıkları gündeme gelmişti. 

Bafra Belediyesinde eş, dost, akraba kadrolaşması yaşandığı ileri sürülürken,  Bafra Belediyesinde görevli müdür ve zabıtaların kendi kızları, oğulları ve yeğenlerini taşeron olarak işe aldıkları,  taşeron işçi düzenlemesi ile de akrabalarının belediyede kadro almalarını sağladıkları öne sürülmüştü.

Gündeme gelen bu iddia üzerine bir açıklama yapan CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, belediye başkanı Zihni Şahin'in söz konusu iddiaların doğru olup olmadığı ile ilgili kamuoyuna açıklama yapması gerektiğinin altını çizdi. Samsun'da olduğu gibi Bafra ilçesinde de işsiz gençlerin bulunduğunu vurgulayan Tufan Akcagöz, "Eğer iddia doğru ise belediyede müdür akrabası olmayanlar, iş aramaya devam ediyor demektir. Bafra'da oğlu, kızı, gelini işsiz olan ve iş arayan vatandaşlarımız haklarını arasınlar. Bu konu ile ilgili İçişleri Bakanlığının acil soruşturma yapması ve buraya müfettiş göndermesi lazım. İddia edildiği gibi akrabalar işe alındı ise Belediye Başkanı burada tarafsızlığını kaybetmiştir. Bafra Belediyesinde akrabaların işe alınıp kadro almalarının sağlandığı iddiasının doğru olup olmadığı ile ilgili başkan açıklama yapmalıdır. Yayınlanan bilgilere göre işe alınan akrabalarla Bafra Belediyesi adeta çiftliğe dönmüş. Belediye başkanı olmak hiç kimseye belediyeyi çiftlik gibi yönetme hakkını vermiyor" dedi.
SamsunKentHaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 8 Yorum

Zeynep

01 Şubat 2018 Perşembe 22:50

Diğer müdürlerden birinin daha kızı var ve daha çoook isim var burda adı geçmeyen belediye komple şirket olmuş

Adım vermese olmami

01 Şubat 2018 Perşembe 08:24

Ben aç geziyorum işsiz linkten karımdan ayrıldı bir çocuğun var ilaç alamıyorum sen bak biz referans oluruz diyorlar

İSİMSİZ

30 Ocak 2018 Salı 11:43

DAHA NELER VAR NELER İNCELENSE AKRABA TANIDIK VASIFSIZ DİPLOMASIZ MEMUR DOLDU BELEDİYE ARAŞTIRILSIN

Ali ihsan

30 Ocak 2018 Salı 10:20

Bırakın bu işleri, Samsun'da bu işi em az yapan belediye başkanı Zihni beydir, iki tane yeğeni demişler, yeğeninin bir tanesi 12 yıldır çalışıyor, Zihni beyden önce, bir tane yeğenini de bırakın da alsın işe. Kaldı ki büyükşehir yazası çıktıktan sonra Zihni bey öz eniştesini işten çıkarmış ayrım olmasın diye. Adam dört yıldır işsiz. Bunu hangi belediye başkanı yapar, yiğidi öldürün ama hakkını da verin

bafra sevdasi

30 Ocak 2018 Salı 06:54

Bafra belediyesinde yapilanlar bukadarmi saniyor buzim insanlarimiz usta soy isimli mudurun kizi da var sukru neisin yiyenide var var oglu var bafra belediyesi duzelmez arkadas duzelmez nokta.

Nihat Ünal.

29 Ocak 2018 Pazartesi 20:47

Başkan Zihni beyin bu tür haksızlık yapacağına kani değilim. Bildiğim kadarı ile hakkaniyet sahibi dürüst kimsedir. Haksızlık, yolsuzluk gibi bir eylem yapılmışsa başkanın bilgisi dışındadır. Yapılacak soruşturma da varsa her şey ortaya çıkar.

numan

29 Ocak 2018 Pazartesi 19:18

edep yahu edep. başkan bunlar doğrumu bu millet bunun içinmi oy verdi size yazık yazık

Bafralı

29 Ocak 2018 Pazartesi 18:28

eksik yazmışsınız belediye başkanının 2 yeğeni

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin'de görev yapan Samsunlu asker, Samsun Valisi Kaymak'a böyle teşekkür etti

Afrin'de görev yapan Samsunlu asker, Samsun Valisi Kaymak'a böyle teşekkür etti