20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA BAŞLIK PARASININ ALINDIĞI İDDİA EDİLEN O MAHALLENİN MUHTARI AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da başlık parasının alındığı iddia edilen o mahallenin muhtarı açıklama yaptı

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Göl mahallesinde gündeme gelen başlık parası iddiası ile ilgili tartışmalar sürüyor. Başlık parasının alındığı gündeme gelen Göl mahallesinin muhtarı Birol Aykut, iddialarla ilgili açıklama yaptı.

03 Kasım 2017 Cuma 16:48 SAMSUN HABER

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Göl mahallesinde, gündeme gelen başlık parası iddiası ile ilgili mahalle muhtarı Birol Aykut, açıklama yaptı. 


Başlık parası alındığı ile ilgili gündeme gelen haberde, Göl mahallesinin isminin kullanıldığını, mahallelerinde başlık parası diye bir uygulamanın olmadığını açıklayan muhtar Birol Aykut, "Açıklamayı yapan mahalle muhtarının Habipfakı mahallesi muhtarı Faruk Aktaş'dır. Bu açıklamasında ise bizim mahallenin yani Göl mahallesinin ismini kullanmıştır. Kendisini arayarak çıkan bu haberlerle ilgili tepkimizi gösterdik. Kendisi bize Göl mahallesinin ismini kullanmadığını söyledi. Ancak yayınlanan haberlerde başlık parasının alındığı mahalle olarak bizim mahallemizin adı geçti. Göl mahallesinde hiç bir zaman başlık parası alınması söz konusu olmadı. Ben 1999 yılında evlendim bir kuruş başlık parası vermedim. Kadınlar mal mı ki alınıp satıla. Bizim mahallemizde evlenecek olan gençlerden kesinlikle başlık parası alınmıyor. Yayınlanan haberlerde bizim mahallemizin isminin yer alması bizleri gerçekten çok üzdü" dedi.

BİZİM MAHALLEDE BAŞLIK PARASI YOK

Başlık parası ile ilgili açıklamayı yapan Faruk Aktaş'ın muhtarlık yaptığı mahallenin Göl mahallesine 3 kilometre uzaklıkta bulunduğunu ifade eden Göl mahallesi muhtarı Birol Aykut, şunları dile getirdi.
"Bizim mahallemiz daha önceden köy statüsünde idi. Köy kapsamında olduğumuz dönemlerde bile kimseden başlık parası alınmadı. Bizim mahallemizde kızlarımız asla ve asla bir satılık bir mal gibi hiç bir zaman görülmedi. Yayınlanan haberlerde Göl mahallesinde başlık parasının alındığı iddiası kesinlikle doğru değildir."
SamsunKenthaber


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tramvaya bindi

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tramvaya bindi