27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA BEDENSEL DEĞİL, BEYİNSEL ENGELLİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİ PES DEDİRTİYOR

Samsun'da bedensel değil, beyinsel engelli araç sürücüleri pes dedirtiyor

Samsun'da kural tanımaz sürücüler, görme engelliler için yapılan sarı çizgilerin üzerine ve engelli park yerlerine bıraktıkları araçları ile tepki çekiyor.

01 Nisan 2018 Pazar 19:56 SAMSUN HABER

Samsun'da kural tanımaz araç sürücüleri tepki çekiyor. Samsun'da araçlarını, görme engelliler için kaldırımlarda yapılan sarı çizgilerin üzerine ve engelli park yerlerine bırakıp giden araç sürücülerinin vurdum duymazlığı pes dedirtiyor. 


Samsun'da şehir merkezinde yaya geçitlerinin üzerine dahi araçlarını park eden sürücülerin, kendilerini uyaran vatandaşlara ise zaman zaman kaba kuvvet kullanarak karşılık vermeleri ise 'Hem suçlu hem güçlü' deyimini hatırlatıyor.  

CEZA YAZAN POLİSİ GÖRÜNCE GELDİ

Samsun'un İlkadım ilçesinde bugün de engelli vatandaşlar, kendileri için ayrılan alanlara park edilen araçlar yüzünden mağdur oldu. İlkadım ilçesi Kadıköy mahallesinde bir vatandaş, Engelli Otoparkı uyarısı bulunmasına rağmen aracını buraya bırakıp gitti. Engelli vatandaş  ise 155'i arayarak yardım isterken, duyarsız araç sürücüsü polisi görünce ortaya çıkarak, aracını bulunduğu yerden çekti. Engelli vatandaşın yerini gasp eden sürücü, saatlerce kendisini bekleyen engelli vatandaşı görmesine rağmen kılını kıpırdatmazken, polisin noktaya gelmesi ile ceza yememek için koşturarak aracının başına gelmesi pes dedirtti. 

Samsun'da bir başka araç sürücüsü de görme engelliler için yapılan sarı çizgilerin üzerine aracını bırakarak gitti. Aracını kaldırımda bulunan sarı çizgilerin tam üzerine bırakan sürücü hem vatandaşların hem de engellilerin tepkisini çekti.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ziya KUL

02 Nisan 2018 Pazartesi 11:27

Böyle haberleri daha çok verirseniz bu kural tanımazlıkları yapanlar azalacaktır.Plakayı da kapatmayaymışınız iyiydi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz: Bu vatan gazilerimize çok şey borçlu

Yusuf Ziya Yılmaz: Bu vatan gazilerimize çok şey borçlu