24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA BELEDİYE BAŞKANLARI 8 ŞEHİT HABERİ SONRASI PKK'YA LANETLER YAĞDIRDI

Samsun'da belediye başkanları 8 şehit haberi sonrası PKK'ya lanetler yağdırdı

Samsun'da belediye başkanları, Hakkari'nin Şemdinli kırsalında çıkan çatışmada 6'sı asker 2 güvenlik korucusunun şehit olduğu çatışma ile ilgili açıklamalarda bulundu.

02 Kasım 2017 Perşembe 15:10 SAMSUN HABER

Samsun'da belediye başkanları, bu sabah saatlerinde çıkan çatışma sonrası gelen 8 şehit haberi ile adeta hüzne boğuldu. Yaşanan çatışma ile ilgili sosyal medya sayfalarından açıklamalarda bulunan belediye başkanları, PKK'ya lanetler yağdırdı.


Hakkari Şemdinli'de çıkan çatışmada sözleşmeli er Sercan Kara, sözleşmeli er Emre Karaaslan,  sözleşmeli er Ömer Küçük, Piyade uzman çavuş Gökhan Kurak ve Samsun doğumlu Piyade Er Erhan Karaca şehit oldu. 

Gelen acı haberler üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sosyal medya sayfasından, "Şemdinli'de şehit düşen kahraman askerlerimize ve korucularımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" mesajı yayınladı.İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok'da "Hakkari Şemdinli'de çatışmada şehit olan kahraman asker ve korucularımıza Allah'tan rahmet dilerim. Milletimizin başı sağolsun" mesajı ile birlikte Samsunlu şehit Erhan Karaca ile ilgili de, "Hakkari Şemdinli'de şehit olan hemşehrimiz Erhan Karaca kardeşimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun"  açıklaması yaptı.Samsun'un Canik İlçe Belediyesi Başkanı Osman Genç'te, Şemdinli'de çıkan çatışma ile ilgili, "Güne maalesef şehit haberleriyle başladık. Hakkari'de şehit olan kahraman asker ve korucularımıza Allah'tan rahmet dilerim. Başımız sağolsun" mesajı yayımladı. 

Atakum Belediyesi Başkanı İshak Taşçı ise gelen şehit haberleri üzerine, sosyal medya sayfasından "Hakkari'de hain teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerlerimize ve korucularımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Başaramayacaksınız" notunu yayınladı.Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'da Şemdinli'de yaşanan çatışma sonrası, sosyal medya sayfasından şunları dile getirdi.
"Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, şehit düşen kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Ya Rabbi; bayrağımızı, ülkemizi, ümmeti koru, şehitlerimize lütfunla, kereminle, rahmetinle muammele eyle. Amin"


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hakkari, Tunceli ve Şırnak'ta 31 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari, Tunceli ve Şırnak'ta 31 terörist etkisiz hale getirildi