16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA FAKÜLTEYE COVİD-19 HASTASI GÖTÜREN HEMŞİRELER ÜSTLERİNİ ACİL SERVİS ÖNÜNDE DEĞİŞTİRDİ

Samsun'da fakülteye Covid-19 hastası götüren hemşireler üstlerini acil servis önünde değiştirdi

Samsun'da OMÜ Tıp Fakültesine Covid-19 getiren hemşireler, üstlerinde bulunan beyaz tulumları soyunma odası olmaması nedeniyle acil servis önünde çıkartırken görüntülendi.

15 Ekim 2020 Perşembe 13:14 SAMSUN HABER

Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi(OMÜ) Tıp Fakültesine ambulanslarla Covid-19 vakası getiren hemşirelerin, acil servis önünde korunma amaçlı giyindikleri beyaz elbiselerini değiştirmesi objektiflere yansıdı.


Samsun'da OMÜ  Tıp Fakültesine bugün ambulanslarla Korona Virüs vakası götüren hemşireler üzerlerinde bulunan ve korunma amaçlı giydikleri  beyaz tulumları acil servis önünde üzerlerinden çıkartarak atık kutularına attı.

Samsun 112 Acil Servis'te görev yapan hemşirelerin Covid-19 vakası götürdükleri OMÜ Tıp Fakültesi Acil Servisi önünde üzerlerinde bulunan beyaz tulumları çıkartmaya çalıştıkları anlar ise objektiflere takıldı.  Fakülteye Covid-19 hastası getiren hemşirelerin üzerlerini değişebilecekleri bir soyunma odalarının olmadığı bu nedenle acil servis önünde üstlerini değiştirdikleri iddia edildi. OMÜ  Tıp Fakültesine ambulansla Korona Virüs hastası getiren hemşireler, acil servis önünde korunma amaçlı giyindikleri beyaz tulumları çıkarttıktan sonra tıbbi atık kutusuna atarken daha sonra yine ambulanslara binerek normal iş elbiseleri ile görevlerinin başına döndü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

yorumcu

15 Ekim 2020 Perşembe 13:55

Bu hastalıkta bir oda da soyunmak ne kadar mantıklı acep? Bence açık havada üstlerindeki beyaz tulumlarını çıkarmaları mantıklı...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanlığı kongresinin nerede yapılacağı belli oldu

AK Parti Samsun İl Başkanlığı kongresinin nerede yapılacağı belli oldu