20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA FETÖ DAVASINDA YARGILANAN O İŞ ADAMLARINA BERAAT VE TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Samsun'da FETÖ davasında yargılanan o iş adamlarına beraat ve tahliye kararı çıktı

Samsun'da kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin FETÖ davasında yargılanan iş adamları Recep Asal, Burhan Erçal ve İbrahim Tanrıverdi ve Recep Tanriverdi beraat ederken, tutuklu olarak yargılanan iş adamı Ersin Yılmaz ise tahliye oldu.

13 Şubat 2018 Salı 17:11 SAMSUN HABER

Samsun'da Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin mütevelli heyeti ile ilgili görülen FETÖ davasında, işadamları Burhan Erçal, Recep Asal, Recep Tanrıverdi ve İbrahim Tanrıverdi beraat etti.


Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin tutuklu eski rektörü Yunus Bekdemir 8 yıl 9 ay hapis cezası alırken, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmalarda FETÖ himayesinde olduğu kanıtlanan Canik Başarı Üniversitesi, KHK ile kapatılmıştı. Kapatılan Canik Başarı Üniversite'nin kuruluşunda ve üniversite inşaatının yapımında bağışta bulunan işadamları ile birlikte mütevelli heyette yer alan çok sayıda işadamı ise açılan FETÖ davasında yargılanıyordu. 

KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin mütevelli heyetine yönelik davada daha önce gözaltına alınan işadamları Burhan Erçal, Ahmet Hamdi Giritli, Cemal Küçük, İbrahim Tanrıverdi, Recep Tanrıverdi tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Canik Başarı Üniversitesi'nin mütevelli heyetine yönelik görülen FETÖ davasında ise Burhan Erçal, Ali Topçu, Ahmet Hamdi Giritli, Cemal Küçük, İbrahim Tanrıverdi, İsmail Sözen, Kani Akkuş, Kemal Soğancı, Mehmet Durmuşoğlu, Mehmet Turan, Metin Teke, Murat Günaydın, Naim Uyanık, Nihat Yılmaz, Nurettin Albayrak, Recep Asal, Recep Tanrıverdi, Tarık Kaptan, Salih Savaş, Mehmet Ali Köroğlu ve Yaşar Şaban Gürsoy beraat etti.

Aynı davada tutuklu olarak hakim karşısına çıkan iş adamı Ersin Yılmaz ise daha önceki mahkemelerde KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesine 230 bin lira bağış yaptığını söyleyerek, bir çok işadamından üniversite için 25 milyon TL para toplandığını açıklamıştı. Tutuklu Ersin Yılmaz görülen duruşmada ise tutukluk süresi göz önüne alınarak, tahliye edildi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Emre Bey

30 Ocak 2019 Çarşamba 16:17

herkesin her insan ile resmi olabilir. Adam Oturup içki masasında alemde bayanlar ile çekilmemiş ya yada askeri gazinoda eğlencede . İşinize bakın .

Ziya KUL

14 Şubat 2018 Çarşamba 08:53

Allahtan korkmaz kuldan utanmaz samsunkenthaber! insansan bankasyanın kurdelesini kesenlerin, fethullah gülenle yanak yanağa resimleri olanların da fotolarını haber yap da görelim haktan yana mısını güçlüden yana mı?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin'de Burseya Dağını alan Samsunlu tim komutanı: Şehitlerimizin intikamı alınacak

Afrin'de Burseya Dağını alan Samsunlu tim komutanı: Şehitlerimizin intikamı alınacak