24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA FETÖ'CÜ POLİSLER 15 TEMMUZ GECESİ İKİ BAKANI ADIM ADIM TAKİP ETMİŞ

Samsun'da FETÖ'cü polisler 15 Temmuz gecesi iki bakanı adım adım takip etmiş

Samsun'da 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin yaşandığı gece Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın FETÖ'cü polisler tarafından adım adım takip edildikleri ortaya çıktı.

21 Mart 2018 Çarşamba 01:26 SAMSUN HABER

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 15 Temmuz darbe girişiminin yapıldığı gece, Samsun'da bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı yakından takip ettikleri tespit edildi.


Samsun 'da FETÖ'den tutuklanan eski polis Yücel Avcı'nın kurduğu WhatsApp grubunda FETÖ mensubu polislerle 15 Temmuz gecesi yaptığı yazışmalarda  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile ilgili ifadelerin yer alması dikkat çekti.  

Hatırlanacağı üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 15 Temmuz tarihinde Golf Tesislerinin açılışı için Samsun'a gelmişti. Darbe girişimi olduğu ortaya çıknca iki bakan geceyi Samsun'da geçirerek, Cumhuriyet Meydanında Demokrasi Nöbeti tutmuştu.YERİNİ ÖĞRENDİK..
Samsun'daki FETÖ mensubu polislerin ise iki bakanı adım adım takip ettikleri yaptıkları WhatsApp yazışmaları ile ortaya çıktı. FETÖ'den tutuklanan eski polis memuru Yücel Avcı tarafından oluşturulan WhatsApp grubunda 15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı gece yapılan yazışmalarda, Yücel Avcı, Gençlik ve Spor - samsunkenthaber- eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı kastederek, "Yerini öğrendik" diyor.BAKANIN YANINDAKİ O 3 POLİS KİMDİ
15 Temmuz 2016 tarihine ait WhatsApp yazışmalarında tutuklu Yücel Avcı FETÖ'cü başka bir polisin "Ben yakındayım ama bakan burada değil" demesi üzerine "Haberim var yerini öğrendik" yanıtını vererek eski bakan Akif Çağatay Kılıç'ın o gece yanında bulunan 3 polis için ise "Üç tanesi bizden" demesi dikkat çekiyor.

İŞTE O YAZIŞMALAR
İşte Samsun'da görevli FETÖ mensubu eski polis Yücel Avcı’nın kurduğu ve 15 Temmuz gecesi WhatsApp grubundan yapılan o yazışmalar.
Diğer kişi: " Ben yakındayım ama bakan burada değil (saat 21.02)
Yücel Avcı: "Haberim var yerini öğrendik (saat 21.30)
Diğer kişi: "Korumalar nasıl olacak" (saat 21.03)
Yücel Avcı: "Üç tanesi bizden" (saat 21.03)

SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 'Kurtulalım yeter' dediği o isim kim!

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 'Kurtulalım yeter' dediği o isim kim!