26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA FETÖ'CÜ POLİSLERİN 'KURTULALIM YETER' DEDİĞİ O İSİM KİM!

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 'Kurtulalım yeter' dediği o isim kim!

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 15 Temmuz darbe gecesi yaptıkları WhatsApp yazışmalarında "Faruk p...inden kurtulalım yeter" şeklinde bir ifadenin bulunması dikkat çekti. Samsun'da FETÖ'cü polislerin 'Kurtulalım yeter' dediği o isim kim!

21 Mart 2018 Çarşamba 02:26 SAMSUN HABER

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece FETÖ mensubu polislerin WhatsApp'tan birbirleri ile yaptıkları şok yazışmalar ortaya çıkarken, bu yazışmalarda geçen "Faruk p...inden kurtulalım yeter" şeklindeki bir ifade ise dikkatleri çekti.


15 Temmuz darbe girişimin yaşandığı gece Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsundaydı. FETÖ mensubu polislerin ise ortaya çıkan WhatsApp yazışmalarında iki bakanı o gece adım adım takip ettikleri ortaya çıkmıştı. 

WhatsApp grubunu kuran FETÖ'den tutuklu eski polis memuru Yücel Avcı ile başka bir FETÖ mensubu polis arasında 15 Temmuz 2016 tarihinde geçen yazışmalarda ise bir ismin zikredilerek, "Faruk p...inden kurtulalım yeter" ifadesinin yer aldığı görüldü. FETÖ'cü polisin hedefinde olduğu tahmin edilen ve "Kurtulalım yeter" dediği o ismin ise kim olduğu merak konusu oldu.

Öte yandan ortaya çıkan WhatsApp yazışmalarında Samsun'da FETÖ'den tutuklanan ve WhatsApp grubunu kuran eski polis memuru Yücel Avcı'nın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi yazıştığı diğer kişiye "Bundan sonra bana bakanım de" dediği de tespit edildi.

SamsunKentHaber
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç: İlçelere demiryolu kurulmalı

Samsun'un Canik İlçe Belediye Başkanı Osman Genç: İlçelere demiryolu kurulmalı