25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA FETÖ'CÜ POLİSLERİN 'KURTULALIM YETER' DEDİKLERİ O İSİM GSB MÜSTEŞARI ÇIKTI

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 'Kurtulalım Yeter' dedikleri o isim GSB Müsteşarı çıktı

Samsun'da FETÖ'cü polislerin 15 Temmuz darbe gecesi yaptıkları WhatsApp yazışmalarında "Faruk p...inden kurtulalım yeter" dedikleri kişinin Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik olduğu ortaya çıktı.

21 Mart 2018 Çarşamba 04:01 SAMSUN HABER

Samsun'da FETÖ'cü polislerin WhatsApp yazışmalarında "Kurtulalım yeter" diyerek tepki gösterdikleri o ismin Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik olduğu öğrenildi. 


Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaşandığı gece FETÖ mensubu polislerin WhatsApp'tan birbirleri ile yaptıkları şok yazışmalar ortaya çıkarken, bu yazışmalarda geçen "Faruk p...inden kurtulalım yeter" şeklindeki bir ifade ise dikkat çekmişti. 

FETÖ'cü polislerin, 15 Temmuz darbe girişim gecesi yaptıkları yazışmalarda sarf ettikleri şok ifadeler ortaya çıkarken, darbe girişimini destekleyen ve o tarihte Gençlik ve Spor Bakanı samsunkenthaber olan Akif Çağatay Kılıç'ı kastederek, "Yerini öğrendik" diyerek, 3 korumanın kendilerinden olduğunu belirttikten sonra "Bu Faruk p...nden kurtulalım yeter" ifadesinin yer aldığı tespit edilmişti. FETÖ mensubu eski polis memuru Yücel Avcı tarafından kurulan WhatsApp grubunda 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi yapılan yazışmalarda darbeci polislerin hedefi olan 'Faruk' isminin ise kim olduğu merak edilmişti.

O kişinin 15 Temmuz 2016 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanı olan Akif Çağatay Kılıç'ın da müsteşarlığını yapan Faruk Özçelik olduğu gündeme gelirken, darbeci polislerin Faruk Özçelik'i darbe girişimi gecesi öldürmek istedikleri de öne sürüldü. Faruk Özçelik'in FETÖ ile mücadelesi nedeni ile darbeci polislerin hedefi olduğu öğrenildi.

İşte Samsun'da görevli FETÖ mensubu tutuklu eski polis Yücel Avcı’nın 15 Temmuz gecesi Whatsapp grubundan yaptığı yazışma içeriği..

Diğer kişi: " Ben yakındayım ama bakan burada değil (saat 21.02)
Yücel Avcı: "Haberim var yerini öğrendik (saat 21.30)
Diğer kişi: "Korumalar nasıl olacak" (saat 21.03)
Yücel Avcı: "Üç tanesi bizden" (saat 21.03)
Diğer kişi; "Abi emin misin bak ses seda yok boşa düşmeyelim" (saat 21.04)
Yücel Avcı: " Bundan sonra bana bakanım’ de" (saat 21.04)
Diğer kişi: "Tamam sayın bakanım, bu Faruk p..inden kurtulalım yeter. (Cumhurbaşkanı) Kesin öldü mü?" (saat 21.04)
Yücel Avcı: "Abiler öldürüleceğini söylediler" (saat 21.05)
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali ÖZDEM

21 Mart 2018 Çarşamba 11:51

Fetöcü hainlerin direk isim belirterek ilk hedefe koyduğu devlet adamlarından biri olması Müsteşar beyin bu fetöcü yapıyla ne denli bir savaş halinde olduğunun da en açık bir kanıtıdır. Faruk bey gibi devlet adamlarının Allah yardımcıları olsun, ayaklarına taş değdirmesin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'cü polis Yücel Avcı, 15 Temmuz başarısız olunca WhatsApp'tan talimat yağdırdı

Samsun'da FETÖ'cü polis Yücel Avcı, 15 Temmuz başarısız olunca WhatsApp'tan talimat yağdırdı