17 Ocak 2019 Perşembe

SAMSUN'DA GAZİ SAHNESİNDE TOPLANTI YAPAN TKP'LİLERE TEPKİ GÖSTERİSİNDE OLAYLAR ÇIKTI

Samsun'da Gazi Sahnesinde toplantı yapan TKP'lilere tepki gösterisinde olaylar çıktı

Samsun'da Afrin'den gelen şehit haberlerinin ardından bugün bazı vatandaşlar protesto gösterileri düzenledi. Samsun'da şehit protestosu sırasında Gazi Sahnesinde toplantı yapan TKP'lilere de tepki gösteren vatandaşlar Gazi Sahnesinin cam ve çerçeveleri indirildi.

18 Şubat 2018 Pazar 17:27 SAMSUN HABER

Samsun'da bazı vatandaşlar Gazi Sahnesinde iddiaya göre toplantı yapan TKP'lilere tepki gösterdi. Afrin'de şehit düşen Göksu Şafak Şahin'in cenazesinin olduğu gün TKP'lilerin Gazi Sahnesinde toplantı yapması sonrası çıkan olaylarda 4 kişi yaralandı.

 

Samsun'da bir grup vatandaş, Gazi Sahnesinde iddiaya göre toplantı yapan TKP'lilere tepki gösterdi. Samsun'da şehit cenazesinin olduğunu söyleyen vatandaşlar, Gazi Sahnesinde bulunanlara "Aponun piçleri yıldırımaz bizleri" şeklinde sloganlar atarak tepki gösterdi. Gazi Sahnesinde toplantı yapan TKP'lilere yönelik tepkiye olay yerine gelen polisler müdahale etti.

Samsun'un İlkadım ilçesi Karadeniz mahallesi Mescid-i Zade sokakta yaşanan olayda Gazi Sahnesinde toplanan TKP'lilere tepki gösteren bir grup kontrolden çıktı. Gazi Sahnesine saldıran grup, buranın cam ve çerçevelerini indirdi. Yaşanan olayda 4 kişinin yaralandığı bilgisi geldi.

TKP SAMSUN İL ÖRGÜTÜ AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Türkiye Komünist Partisi Samsun Örgütü olayla ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Halkın Seçeneği Güçleniyor toplantılarının Samsun ayağı Gazi Sahnesi’nde gerçekleşti. TKP Merkez Komite üyesi Ali Rıza Aydın’ın katıldığı toplantı ilgiyle karşılandı. Düzen içi çarelerin tükendiği ve bir emekçi iktidarı kurmanın güncelliğinin işlendiği toplantının sonunda toplantıdan çıkanlara yönelik alçak bir faşist saldırı yaşandı. Organize bir şekilde gerçekleşen saldırıda Gazi Sahnesi’nin camları kırıldı, sahnenin girişi hasar gördü. TKP’nin Türkiye genelindeki örgütlenme kampanyasının parçası olarak Samsun’da gerçekleşen toplantının coşkusunu bu ve benzeri saldırılar gölgeleyememiştir, gölgeleyemez. Saldırganlar ve onları organize edenlerin hesap vereceklerinden kimsenin şüphesi olmamalıdır."

SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da askerlik şubesi önünde Afrin şehitleri yoklaması

Samsun'da askerlik şubesi önünde Afrin şehitleri yoklaması