20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA GÜLSAN SANAYİ SİTESİ'NİN TAŞINACAĞI YER BELLİ OLDU

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınacağı yer belli oldu

Samsun'da Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınacağı yer belli oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı alanla ilgili açıklama yaptı.

19 Şubat 2018 Pazartesi 14:08 SAMSUN HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı yer ile ilgili yaptığı açıklamada, "Asla kimse endişelenip paniğe kapılmasın. Bu bu süreci istişare ile esnaflarımızla hep birlikte sonuçlandıracağız" dedi.


Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma ve meclis üyelerine düzenlediği hizmet gezisinde, Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı yeri de gösterdi. 

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan Gülsan Sanayi Sitesi'nin taşınması ile ilgili süreç devam ederken Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, düzenlediği gezide, Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili, "Esnafımıza yer göstermek yerel yönetim olarak bizim boynumuzun borcudur. Meclis üyelerimize Gülsan Sanayi esnafımızı taşıyacağımız alanı gezdireceğiz. Bizim derdimiz tüm kesimlerin ortak aklıyla esnafımızı mağdur etmeden onları en uygun yere taşıyabilmek." açıklaması yaptı.

Yılmaz, hizmet gezisinde yaptığı konuşmada,  "Kaçak yapılmış bir takım eklentiler ve ilaveler olmuş, Gülsan Sanayi Sitesi inşaa edilirken İlkadım ve Örnek Sanayi Siteleride yapılmış. İlkadım ve Örnek Sanayi Siteleri, geçici olarak yapılmış olan Gülsan Sanayi sitesi ömrünü tamamladıktan sonra yavaş yavaş buradaki esnaflar, İlkadım ve Örnek Sanayi Sitelerine geçecek diye bir karar alınmış. 19 Mayıs Sanayi sitesi dolmuş ama İlkadım ve Örnek Sanayi Sitesi dolmamış. Bu üreç içerisinde Gülsan'da plansız sürece girmiş. 1999'dan beri ne zaman oraya gitsem akıbetimiz ne olacak deniliyor. Biz burada ki esnaflarımıza hiç bir zaman tası taragğı toplayın demedik." dedi.Geziye katılanlara Gülsan Sanayi Sitesinin taşınacağı alanlardan birini de gösteren Yusuf Ziya Yılmaz, "Esnafımıza yer göstermek yerel yönetim olarak bizim boynumuzun borcudur. Meclis üyelerimize Gülsan Sanayi esnafımızı taşıyacağımız alanı gezdireceğiz. Bizim derdimiz tüm kesimlerin ortak aklıyla esnafımızı mağdur etmeden onları en uygun yere taşıyabilmek" diye konuştu.
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Galip Öztürk Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in annesine daire hediye etti

Galip Öztürk Afrin şehidi Hüseyin Şahin'in annesine daire hediye etti