27 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN'DA İLKADIM BELEDİYESİ BAŞKANI NECATTİN DEMİRTAŞ, MAL VARLIĞINI AÇIKLADI

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, mal varlığını açıkladı

Samsun'da İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Borçlarım arttı, param artmadı" dedi, mal varlığını açıkladı.

10 Ocak 2022 Pazartesi 21:05 SAMSUN HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi Başkanı Necattin Demirtaş, mal varlığını açıkladı.


Necattin Demirtaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde basın mensupları ile Ihlamur Kafe'de bir araya geldi. Demirtaş, bu toplantıda mal varlığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

BAĞIŞ MAKAM ARACI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Basın buluşmasında belediyenin temizlik işleri ihalesini alan firmanın, bağışlamak istediği makam aracı ile ilgili soruları da yanıtlayan Necattin Demirtaş, bu konuda "Grup başkanları ile toplantı yaptık. Makam aracını boş ver, kamyon alalım deseydiler biz makam aracı istemiyoruz derdik. Şartsız bağış için notere gittik, noter meclis kararı gerekir dedi. Biz bunu tescil edemeyiz dediler. Tescili sağlamak için meclise getirdik, bir sorun var mı diye sorduk, yok demişlerdi ama meclise gelince hepsi sorun oldu. Muhalefet muhalefetliğini yapıyor. Konuştuğumuzda kimse itirazda bulunmadı. Meclise gelince itiraz ettiler. Bundan çok rahatsız oldum. Ben şeref ve haysiyetine önem veren birisiyim. Belediye başkanlığının benim gözümde sinek kadar değeri yok. Bu olayın bu şekilde gündeme gelmesi rahatsız edici oldu. Bunu tekrar ağalara soracağım. Ne olacak. Kamyon mu alalım başka bir şey mi alalım, arabayı da geri veririz. Şahıslar kurumlara bağış yapabilir. Belediye imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle bunlar değerlendirebilir kabul eder ya da etmeyiz. Adam arabayı bağışlamayı düşünüyorsa biz kötü niyetli olsak kimse bunu bilemezdi. Meclis gündemine bile gelmezdi" dedi.

NECATTİN DEMİRTAŞ MAL VARLIĞINI AÇIKLADI
Bu açıklama sonrası mal varlığına ilişkin konuşan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, şunları dile getirdi.
"Bir insanın zenginleşmesi ile ilgili, gelirine bakılır. Maaşı ile alıyor mu, alamıyor mu ona bakılır. Belediye başkanının maaşı var başka bir geliri yok. Bir bakıyorsunuz apartmanları, dağları, tepeleri var. Nasıl elde ettiğini sorgulamalısınız. Ben uzun yıllar yöneticilik yaptım. Tarım Kredide 3.5 yıl müfettişlik yaptım. Ben bölge müdürüyken, 50 personelin üzerinde tek başıma maaş alıyordum. Sonra 2000 bin yılında emekli oldum. Emekli maaşımla Ankara'da 2000 yılında yarısı kredi, yarısı emekli ikramiyesi ile bir daire aldım. Taflan'da bir evim var. Onu da 2008 yılında bitirdim. 5 yıl belediye başkanlığı yaptım borçlarım arttı, param artmadı. Bir arabayı 15 Temmuz'da yeniledim. Hala o araba altımda. Bizim hesabımız ortada. Makam mevki bizim için önemli değil. Siyasette namuslu olmanın ne kadar zor olduğunu yaşayarak öğrendim."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Uğur

12 Ocak 2022 Çarşamba 06:34

Doğru bunu bütün samsun biliyor necattin demirtaş savunmuyorum ama adam doğru diyor belediye başkanlığı yaptığı her dönemde devletin 1 kuruşuna tenezür etmemiş yanındakiler yiyorsa adam napsın samsun halkı adam olun adam kendi adamınıza sahip çıkın bu samsun neler gördü bu 19 yıl içinde AKP li belediyelere çıplak gelenler giderken paltoyla çantayla gitti dik durun lan biraz sahip çıkın adama dürzü ler

Vatan DAŞ

11 Ocak 2022 Salı 09:02

Cumhurbaşkanı gibi yönetiyor belediyeyi.Liyakatsız insanlara vermiş görevi, onlara güvendiğinden yapılan yanlışların kendisine mal edildiğini de anlamıyor garibim.Yapı denetimdekiler şikayet edilene ceza kesiyor, kendileri kaçak yapı yapanı görmezden geliyorlar.Park bahçeler parkın içindeki ağacı budamıyorlar, parka bitişik evin bahçesindeki ağacı buduyorlar.Falan falan.

HATKO

11 Ocak 2022 Salı 07:14

Başkanım dediklerinizi doğru kabul ediyorum ve size helal olsun diyorum,

Melike

11 Ocak 2022 Salı 07:05

Seçimler az kaldı gene çıktınız ortaya başladınız dürüstlük naraları atmaya başkanım, bırakın bu işleri lütfen ağlama lütfen . Senden daha aday olmaz kurnaz politikasına son ver.

Behçet

11 Ocak 2022 Salı 07:02

Kendini dürüst ilan etmekle dürüst olunmuyor, görev verdiklerinde ekibindeki dürüst olmalı,sen çalıştığın kişilere görev verdiklerine bak Başkan.Yapılanlardan yenilenden içilenden her şeyden haberin var bu mudur dürüstlük Başkan.İşe gelmeden maaş alan personele ödediğin paralar, hak etmeden bilgisiz işe yaramaz kişilere işe alıp ödediğin paralar dürüstlük mantığına sığıyor mu Başkan.

Ahmet

10 Ocak 2022 Pazartesi 19:27

belediyeden ihale alan firmanın belediyeye araba hediyesi nasıl kabul görür? Veren de alan da toplumda şaibe yaratır

Uğur

10 Ocak 2022 Pazartesi 18:40

Samsunun gururu necattin başkan seni sayarız severiz kim nederse desin biz seni biliyoruz sen samsun için bir değersin sen sokaklarda tek başına alnın açık şerefinle geze biliyorsan daha söylenecek bişe yoksamsunda Trabzon lobisini darmaduman ettin sen adamsın Allahı izniyle samsunu samsunun evlatları yönetecek millet artık cahil millet değil artık 7 sinden 70 ine herkez herşey den haberdar oluyor okuyor görüyor izliyor

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afşin Hatipoğlu ilk köşe yazısı ile Samsun Kent Haber'de!

Afşin Hatipoğlu ilk köşe yazısı ile Samsun Kent Haber'de!