23 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA IRAKLI AİLENİN BEBEĞİ HASTANEDE REHİN TUTULUYOR İDDİASINDA YENİ GELİŞME

Samsun'da Iraklı ailenin bebeği hastanede rehin tutuluyor iddiasında yeni gelişme

Samsun'da Iraklı bir ailenin yeni doğan bebeğinin 9 gün boyunca hastanede rehin tutulduğu iddiası sonrası yeni bir gelişme yaşandı.. Samsun'da yeni doğan bebeklerinin hastanede rehin tutulduğu ileri sürülen Iraklı aile 9 gün sonra bebeklerine kavuşabildi.

29 Ekim 2017 Pazar 21:51 SAMSUN HABER
Samsun Doğum ve Çocuk Hastanesinde 9 gün önce doğum yapan Iraklı anne Ferah Hamid ve eşinden iddiaya göre önce 2 bin 700 daha sonra ise 4 bin 100 TL para istendi. Aile hastaneden istenen 2 bin 700 TL'yi borç alarak ödedi, ancak geri kalan 4 bin 100 TL'yi ödeyemedi. Bunun üzerine hastane yetkililerinin kendilerine "Parayı ödeyin bebeği alın" dediğini ileri süren aile, 9 gün boyunca hastanenin acilinde yatıp kalktı.

Yaşanan olayı UH-DE Uhuvvet ve İnfak Derneği Başkanı Hüseyin Kılınç'ın sosyal medyaya yansıtması üzerine, gazeteciler hastaneye gitti. İstenen parayı ödeyemedikleri için dokuz gün boyunca yeni doğan bebeklerinin hastanede rehin tutulduğu iddia edilen Iraklı aile ile gazeteciler görüşerek durum ile ilgili bilgi aldı. Hastanenin kendilerine parayı ödemeleri halinde bebeklerini alabileceklerini söylediğini ifade eden aile, yardım istedi.

Dokuz gündür eşi ile birlikte hastanenin acil servisinde bekleyen anne Farah Hamid, bebeğinin yanına sadece imzirmek için girebildiğini söyledi. 

Bugün öğlen saatlerinde Iraklı aile ile görüşen basın mensupları, acil serviste çaresizce bekleyen anne ve babanın görüntüleri çekti. Akşam saatlerinde ise rehin olayı iddiasında ilginç bir gelişme yaşandı. Hastane yetkilileri, 9 gün boyunca hastanenin acilinde yatıp kalkan Iraklı aileye bebeklerini teslim etti. İddiaya göre gazetecilerin hastaneye giderek görüntü alması sonrası, tedirgin olan hastane yetkilileri, Iraklı aileden istedikleri 4 bin 100 TL'lik parayı bin 500 TL'ye indirdi. Ailenin bu parayıda ödemelerinin mümkün olmadığını ve durumlarını iyi olmadığını söylemesi üzerine hastane yetkilileri, yeni doğan bebeği aileye teslim etti. 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da özel sektöre ByLock operasyonu: 3'ü kadın 14 kişi gözaltına alındı

Samsun'da özel sektöre ByLock operasyonu: 3'ü kadın 14 kişi gözaltına alındı