29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA KAÇ ÖĞRETMEN, KAÇ ÖĞRENCİ POZİTİF, KAÇ SINIF KARANTİNADA? İŞTE SON RAKAMLAR

Samsun'da kaç öğretmen, kaç öğrenci pozitif, kaç sınıf karantinada? İşte son rakamlar

Samsun'da 6 Eylül'de yeniden başlayan eğitim öğretim sonrası okullarda öğretmen ve öğrencilerde pozitif vaka sayısında artış yaşanıyor. İşte Samsun'da hafta hafta okullarda pozitif öğretmen ve öğrenci sayıları ile karantinaya alınan sınıf sayısı..

29 Eylül 2021 Çarşamba 13:54 SAMSUN HABER

Samsun'da 6 Eylül'de başlayan yüz yüze eğitim sonrası okullarda yaşanan vakalarla ilgili bilgi veren Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Arzu Topaloğlu  durumun artık endişe verici bir hale geldiğine işaret etti.


İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ HAFTADA VAKALAR ARTIŞ GÖSTERDİ
Samsun Kent Haber'e bilgi veren Eğitim-Sen Şube Başkanı Topaloğlu, Samsun'da okulların açıldığı ikinci haftada 19 öğretmen, 54 öğrencinin durumunun pozitif olduğunu 50 sınıfın ise görülen vakalar sebebiyle kapatıldığını söyledi. Samsun'da okulların açıldığı üçüncü hafta ise sayının artış gösterdiğini kaydeden Eğitim-Sen Şube Başkanı Topaloğlu, "Üçüncü haftada Samsun'da 24 öğretmen ile 121 öğrencinin testleri pozitif çıktı, 89 sınıf ise bu nedenle kapatılarak öğrenciler karantinaya alındı" dedi.DÖRDÜNCÜ HAFTADA 7 ÖĞRETMEN, 7 ÖĞRENCİ, 24 SINIF EKLENDİ 
Dördüncü hafta vaka sayıları ile ilgili de bilgi veren Topaloğlu, 23 Eylül Pazartesi gününden 29 Eylül Çarşamba gününe kadar 7 öğretmen, 7 öğrencinin daha durumunun pozitif çıktığını, kapanan sınıflara ise Pazartesi-Çarşamba günü arasında 24 sınıfın daha eklendiğini belirtti. Okullarda temizlik görevlilerinin olmadığını, sınıflar ve okullarda vaka sayılarının giderek arttığını vurgulayan Eğitim-Sen Başkanı Arzu Topaloğlu, "Artık kendimizi çaresiz hissediyoruz" diye konuştu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

Hukuki uyarı: Haber içeriğinin her türlü hakkı saklıdır.  Samsun Kent Haber tarafından yazılan 
haber içerikleri kaynak verilse dahi izinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da maviye dönen ilçelere Bafra ve Terme'de eklendi

Samsun'da maviye dönen ilçelere Bafra ve Terme'de eklendi