18 Şubat 2020 Salı

SAMSUN'DA KEMİK KANSERİ İLE SAVAŞAN LİSE ÖĞRENCİSİ REYAN KAYA HAYATINI KAYBETTİ

Samsun'da kemik kanseri ile savaşan lise öğrencisi Reyan Kaya hayatını kaybetti

Samsun'da kemik kanseri ile savaşan Reyan Kaya hayatını kaybetti. Samsun'da öğrenim gördüğü 19 Mayıs Anadolu Lisesinden kemik kanseri olduğu için devamsızlığı bahane edilerek uzaklaştırılan Reyan Kaya, kansere yenik düştü.

19 Eylül 2017 Salı 14:47 SAMSUN HABER

Samsun'da kemik kanseri olduğu için öğrenim gördüğü 19 Mayıs Anadolu Lisesinde devamsızlığı gerekçe gösterilerek okulundan uzaklaştırılarak başka bir okula kaydı yaptırılan Reyan Kaya, hayata gözlerini yumdu. 

Samsun'da öğrenim gördüğü 19 Mayıs Anadolu Lisesinde kemik kanseri hastalığına yakalanması nedeni ile devamsızlığı gerekçe gösterilerek okulundan uğradığı baskı sonucu ayrılmak zorunda kaldığı iddia edilen Reyan Kaya, hayata gözlerini yumdu. Uzun bir süredir kemik kanseri tedavisi gören Reyan Kaya'nın okulundan devamsızlık bahanesi ile gönderildiği iddiası Samsun'da tepkilere neden olmuştu. 

Uzun bir süredir kemik kanseri tedavisi gören Reyan Kaya'nın okulundan devamsızlık bahanesi ile gönderildiği iddiası Samsun'da tepkilere neden olmuştu. 19 Mayıs Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Mahmut Yılmaz ise yaptığı bir açıklamada iddiayı yalanlayarak, "Okula devamsızlığı mevzuatın el verdiği sınırlara geldi. Bu sebeple okul idaresi tarafından öğrencimize ve velisine evde eğitim sistemine geçmesi önerilmiştir. Öğrencinin velisi tarafından bu kabul edilmedi" demişti.

Reyan Kaya'nın babası Mehmet Kaya ise kızının devamsızlık bahanesi ile okulundan uzaklaştırıldığını gündeme getirmişti. Reyan Kaya'nın yakalandığı kemik kanseri hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti öğrenildi. Öte yandan Reyan Kaya'nın cenazesi Samsun Asri Mezarlıkta toprağa verildi.

SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Günay Mete

20 Eylül 2017 Çarşamba 14:06

Ailesine sabırlar diliyorum,son dönemde arkadaşlarinin okulunun desteği daha mutlu huzurlu mücadeleci olmasını sağlardi..... Motive olurdu.Kurallari bazen esnetmek gerekir ki bu kızımiz için koşulsuz esnetilmeliydi.......

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Atatürk Anıtında 19 Eylül Gaziler Günü töreni yapıldı

Samsun'da Atatürk Anıtında 19 Eylül Gaziler Günü töreni yapıldı