20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'DA KİRA BORCUNU ÖDEMEYEN ESNAF ODASINA HACİZ GİTTİ!

Samsun'da kira borcunu ödemeyen esnaf odasına haciz gitti!

Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kira borcunu ödemediği gerekçesi ile haciz gittiği gündeme geldi.

19 Mart 2018 Pazartesi 12:11 SAMSUN HABER

Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası mevcut yönetiminin 30 yıldır kendine ait olan mülkü terk edip kiraya çıkarak, odayı zarara uğrattığı iddia edildi. 


Geçtiğimiz günlerde Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın kirada bulunduğu Atakum ilçesindeki adresine haciz memurları gitti. Kiralanan mülkün kira borcunu ödemediği gerekçesi ile Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası içerisinde bulunan tüm eşyaların haciz edilerek muhafaza altına alındığı gündeme geldi. 

Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın daha önce Cumhuriyet Meydanında bulunan yerinden de aynı şekilde kira borcunu ödemediği gerekçesi ile ayrılarak Atakum ilçesinde ki adrese taşındığı ileri sürüldü. 

Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın piyasayada yüklüce borçlu olduğu, bunun yanı sıra kira borcunun ödenmemesi nedeni ile haciz işlemi görmesi, esnaf odasının zararar uğratıldığı iddialarını gündeme getirdi. Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kara, haciz işlemi sonrası odanın kapatıldığı yönünde ki iddialara verdiği yanıtta ise, odanın kapatılmadığını ve 30 yıldır kendilerine ait olan mülke taşındıklarını söyledi.

Mustafa Kara'nın Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 30 yıldır kendine ait bir mülkü olmasına rağmen, neden kiraya çıktığı ve kira ödemesini yapmayarak odaya haciz getirtmesi ise eleştirilere neden oldu. Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın yaşanan haciz işlemi ve diğer iddialar ile ilgili ise müfettiş soruşturmasından geçtiği öğrenildi.

Öte yandan haciz işlemi gören ve icralık olan Samsun Kahveciler Büfeciler Otelciler Gazinocular Çay Ocakları Müzisyenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın Mart ayı sonunda yapılacak kongresinde Mustafa Kara'nın yanı sıra Köksal Orman ve Cavit Yıldırım'ın başkan adayı olması bekleniyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu komutanın Afrin merkezinden çok özel fotoğrafları

Samsunlu komutanın Afrin merkezinden çok özel fotoğrafları