16 Aralık 2018 Pazar

SAMSUN'DA KOMEDİ GİBİ OLAY! VEZİRKÖPRÜ SAĞLIK MESLEK LİSESİNE RUHSAT VERİLMİYOR

Samsun'da komedi gibi olay! Vezirköprü Sağlık Meslek Lisesine ruhsat verilmiyor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde sulama ve tarım arazisi üzerine yapıldığı gerekçesi ile Sağlık Meslek Lisesi inşaatına ruhsat verilmediği gündeme geldi.

05 Mart 2018 Pazartesi 14:26 SAMSUN HABER

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde inşaatı halen devam edem Sağlık Meslek Lisesine, binanın sulama ve tarım arazisi üzerine yapıldığı için ruhsat verilmediği iddia edildi.


Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, sulama ve tarım arazisi üzerinde olduğu için ruhsat verilmediğini gündeme getirdiği Vezirköprü Sağlık Meslek Lisesi inşaatı ile ilgili açıklama yaptı. 

Açıklamasında, "Devlet ruhsat vermiyor ve bu nedenle bu okul eğitime açılamıyor. Bu okul inşaatına başlanırken buraya neden inşaat ruhsatı verdiniz" diyen CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Vezirköprü Sağlık Meslek Lisesi inşaatı ile ilgili, şunları dile getirdi.

"Vezirköprü'de devletin, kendi yaptırmış olduğu Sağlık Meslek Lisesi İnşaatına ruhsat verilmiyor.Devlet ruhsat vermiyor ve bu nedenle bu okul eğitime açılamıyor. Gerekçesi de şu. Bu yer sulama ve tarım arazisi. Peki bu okul inşaatına başlanırken buraya neden inşaat ruhsatı verdiniz? Vatandaşın parasına yazık değil mi? Yine aynı nitelikte olan ve bahse konu okulun yanına bir öğrenci yurdu inşaatı yapılıyor. Bu inşaat halen devam ediyor. Bittiğinde buraya ruhsat verecek misiniz? AK Parti hükümetleri maalesef, milletin parasını çar çur ede ede yol alıyor. Hani, ‘durmak yok, yola devam’ diyorlar ya, işte yol alırken yaptıkları işler bunlar. Çürük çarık işler. Durmak yok, çar çur etmeye devam. Durmak yok, vatandaşı kandırmaya devam." CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz açıklamasında ayrıca Vezirköprü ilçesinde, 2014 yılında yer teslimi sağlanarak inşaatına başlanan ve müteahhitin işi yarım bırakması sonucu beklemeye alınan hastane ve ağız ve diş sağlığı merkezi inşaatı önünde basın açıklaması yaptı.

Tufan Akcagöz, burada yaptığı basın açıklamasında da şöyle konuştu.

"Vatandaş, hastane beklentisi içinde. Vezirköprü'de böyle bir hastaneye ihtiyaç var mı? Epeydir var. Eğer talep etmezseniz, haklı talebinizi duyurmazsanız, kimse size gelip hastane yapmaz ve görüyorsunuz, yapmıyor. O halde, yetkililerden net taahhütler alın. Taşeron firma ile müteahhit firma arasında alacak verecek meselesi oluşmuş, taşeron firma 12 tır malzemeyi sökmüş götürmüş. Anlaşılan, Vezirköprü Devlet Hastanesi, icralık olmuş, hacizlere karışmış. Vatandaşın, bu işlerden haberi bile yok. Aslında, böyle bir mazeret de kabul edilebilir bir mazeret midir, tartışmak, konuşmak lazım. Dünyada bu işler böyle mi yapılıyor? Kamu binası ihalesi yapılıyor. Müteahhitle taşeron birbirine girmiş, olan vatandaşa oluyor. Elbette dünyada bu işler böyle olmuyor. Kamu İhale Kanunu'na göre de, milletin haklarını koruyacak daha sert sözleşme maddeleri tanımlanabilirdi. Bu da devletin bir ihmalidir. Bu ihmalin ceremesini de vatandaş ödüyor. Geçen gün Sağlık Bakanı Vezirköprü'ye gelmiş. Kendi partisinin ilçe kongresine katılmış. Zaten başka türlü gelip gittikleri de yok, gördüğümüz kadarıyla. Mayıs ayından itibaren inşaata başlanıyor demiş. Yıllar oldu, bir hastaneyi dikemediler. Ecdad ecdad diyorlar, ecdad 90 günde Rumeli Hisarını dikti. Allah'ın Mayıs ayları bitmez ama kendilerine güvenmiyoruz. Bu nedenle, biz bu işin taipçisi olmaya devam edeceğiz. Haberini aldık ki, Vezirköprü’ye huzurevi yapmaktan da vazgeçmişler. Gerekçe olarak da, Havza’da huzurevi olması gösteriliyor. Olacak şey değil. İhtiyaç varsa, yapacaksın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON ve SAMDEF Mehmetçiğe moral için Öncüpınar sınır kapısına gitti

SAMKON ve SAMDEF Mehmetçiğe moral için Öncüpınar sınır kapısına gitti