24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA KURULACAK İKİNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ İÇİN REKTÖRLÜK KULİSLERİ BAŞLADI

Samsun'da kurulacak ikinci devlet üniversitesi için rektörlük kulisleri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Samsun Üniversitesi Rektörlüğü için 6 adayın olduğu gündeme geldi. Samsun'da kurulacak ikinci devlet üniversitesi için rektörlük kulisleri başladı.

05 Nisan 2018 Perşembe 11:51 SAMSUN HABER

Samsun'da kurulacak ikinci devlet üniversitesi için rektörlük kulisleri başlarken, 6 kişinin Samsun Üniversitesine rektör olabilmek için şimdiden isimleri kulislerde dolaşmaya başladı.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı AK Parti Samsun 6'ıncı İl Kongresinde, Samsun'a ikinci bir devlet üniversitesi yapılacağını müjdeleyerek bu üniversitenin isminin ise Samsun Üniversitesi olacağını açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Samsun'da kurulacağını açıkladığı Samsun Üniversitesi için YÖK kararı alınırken, yeni kurulacak üniversiteye şimdiden 6 ismin rektör adaylığı ile ilgili çalışmalara başladığı gündeme geldi.  Kanun Hükmünde Kararname(KHK) ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi binasında hizmete girmesi beklenen Samsun Üniversitesi için rektörlük kulisleri de hızlı bir şekilde başladı. 

YÖK tarafından kuruluş kararı alınan Samsun Üniversitesi rektörlüğü ile ilgili akademisyenler arasında kulislerin başladığı, şimdiden 6 ismin ise ikinci devlet üniversitesinin rektörlüğü için nabız yoklamaya başladıkları öğrenildi. 
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İshak Taşçı, Atakum'da 4 yıl içerisinde hayata geçen projeleri tek tek açıkladı

İshak Taşçı, Atakum'da 4 yıl içerisinde hayata geçen projeleri tek tek açıkladı