26 Ocak 2021 Salı

SAMSUN’DA METREKAREYE BİR İŞADAMI DÜŞÜYORKEN İŞSİZLİK NEDEN HALA BÜYÜK SORUN?

Samsun’da metrekareye bir işadamı düşüyorken  işsizlik neden hala büyük sorun?

Samsun’da internet televizyonu Kanal NOK ekranlarında yayınlanan Uzun Lafı Kısası programında, şehirdeki işsizliği masaya yatıran gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu, "Samsun’da metrekareye bir işadamı düşüyorken ve bu kadar çok işadamı derneği varken, işsizlik neden hala büyük sorun” diye sordu.

13 Kasım 2019 Çarşamba 18:52 SAMSUN HABER

Samsun’da yayın yapmaya başlayan internet televizyonu Kanal NOK ekranlarında yayınlanan Uzun Lafı Kısası programında, şehirdeki işsizliği masaya yatıran gazeteci Ahmet Çağdaş Çatoğlu, işadamı derneklerini hedef aldı. 


“Samsun’da bu kadar çok işsiz varken, kimse size işadamı havası attırmaz” diyerek işadamları derneklerine yüklenen Çatoğlu’nun bu videosu kısa sürede Samsun’da gündem oldu.

Samsun’da kayıtlı 100 bin civarında işsiz olduğunu söyleyen ve kayıt dışı işsizlerle birlikte bu rakamın ciddi oranda katlandığına dikkat çeken Ahmet Çağdaş Çatoğlu, “Samsun’daki en önemli sorun işsizlik. İşsizlik nedeniyle her yıl 40 bin civarında insan başka kentlere göç ediyor. Sanayi alanlarının dar olması başta olmak üzere, işsizliği bir çok sebebi var. Bizim merak ettiğimiz, işsizliğin bu kadar ciddi bir sorun haline geldiği kentimizde, nasıl oluyor da bu kadar çok işadamı ve derneği oluyor. Ya bu şehir de işsizlik yok, ya da siyad, miyad, fiyad, giyad derneklerindeki beyefendiler işadamı değil” diyerek tepki gösterdi.

Kısa sürede çok sayıda internet kullanıcısının ilgisini çeken videoya, özellikle işsizlikle mücadele eden gençlerden büyük destek geldi. İşadamları derneklerinin bu videoya vereceği cevap da merak konusu oldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ahmet

13 Kasım 2019 Çarşamba 21:34

Bin da kendini nimetten sayıyo ne oldu geçen dönem İshak abindi şimdi ??

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AK Partili Meclisi üyesinin Atatürk paylaşımları CHP'lilerin tepkisini çekti

Samsun'da AK Partili Meclisi üyesinin Atatürk paylaşımları CHP'lilerin tepkisini çekti