13 Ağustos 2020 Perşembe

SAMSUN'DA O ÜNLÜ MARKETLER ZİNCİRİ 7 ŞUBESİNİ KAPATTI 100 ÇALIŞAN İŞSİZ KALDI

Samsun'da o ünlü marketler zinciri 7 şubesini kapattı 100 çalışan işsiz kaldı

Samsun'da marketler zinciri bulunan Makro Market, konkordato başvurusunun ardından 7 şubesini kapatarak 100 çalışanına çıkış verdi.

21 Haziran 2018 Perşembe 00:49 SAMSUN HABER

Makro Market,  konkordato ilan etmesinin ardından Samsun'da bulunan 22 şubesinden 7'sinin kapattı.


Ramazan Bayramının hemen ardından Makro Market'in Samsun'da 7 şubesini kapatması ile 100 kişinin işsiz kaldığı öğrenildi. Makro Market'in Samsun'da 7 şubesini kapatması ile işsiz kalan çalışanlara kıdem tazminatlarının ödenip ödenmeyeceği bilinmiyor. 

Öte yandan Makro Market Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Songör, 9 Kasım 2017 tarihinde yaptığı bir açıklamada şirketin battığı yönünde ki iddialara "İnanıyoruz ki daha güçlü toparlayabileceğiz. Şunun kesin olarak bilinmesini isterim ki, şirketimiz batık değil" yanıtını vermişti.

Şirketin bazı çalışanları ise, son aylarda ücretlerini alamadıklarını kaydetti. Makro Markette bazı çalışanların, fazla mesai ücretleri yanı sıra, tazminat alacaklarının olduğu kaydedildi.

Öte yandan Türkiye'nin dev market zincirlerinden biri olan Makro Market, OHAL sürecinde iflas erteleme yasak olduğu için konkordato başvurusunda bulundu. Mahkemece şirket için tedbir kararı alındığı öğrenildi.
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Sena

10 Temmuz 2018 Salı 14:57

Devlet bu işe iflas erteleme olarak komiser atayıp el atıyor şirketi borçlarından kurtarma çalışmaları yapıyor, , Fakat işçilerin tazminat konusuna el atmıyor, Çok gairp...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan Samsun'da mimar ve mühendislere İmar Barışını anlattı

Çiğdem Karaaslan Samsun'da mimar ve mühendislere İmar Barışını anlattı