26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN'DA PARKTEK'İN İCRA TAKİPLERİNE İTİRAZ HALİNDE BORÇTAN KURTULMAK MÜMKÜN MÜ

Samsun'da PARKTEK'in icra takiplerine itiraz halinde borçtan kurtulmak mümkün mü

Samsun'da araç sürücülerinin borçları PARKTEK tarafından teşhir ediliyor. Samsun'da Samsun Parktek Otopark Ltd. Şti. otomobillerin sileceklerine bırakılan evraklarla sürücülerin borç tutarını adeta teşhir ediyor.

25 Nisan 2018 Çarşamba 17:57 SAMSUN HABER

Samsun'da yol üstü otopark uygulaması nedeni ile araç sürücülerinin borçları Parktek Otopark Ltd. Şti. tarafından ilginç bir yöntemle teşhir ediliyor. Peki PARKTEK'in icra takiplerine itiraz halinde borçtan kurtulmak mümkün mü.. İşte Samsun'da araç sürücülerinin merak ettiği o sorununu cevabı..


Samsun'da çok sayıda araç sürücüsü Parktek-Parkomat uygulaması nedeni ile kendilerine kesilen para cezalarının yasal olup olmadığını tartışırken, Parktek Otopark Ltd. Şti. borçlu sürücülerin araçlarının ön camına borçlarının da yazılı olduğu evrakları bırakıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek araçlara kesilen cezaların yasal olup olmadığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Samsun Parktek Otopark Ltd. Şti. Genel Müdürü Ömer Gürcan, araçlara kesilen para cezalarının yasal olduğunu duyurmuştu. Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan, yaptığı açıklamada "Samsun'da 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, davacı Parktek’e ödemiş olduğu 4.432,00-TL’nin yasal faizi ile birlikte iadesini talep etti. Yerel Mahkeme tarafından park ücreti alınmasının yerinde olduğu, yasaya aykırı bir yön bulunmadığı gerekçesiyle davacının davasının reddine karar verildi. Ve üst mercii Samsun Bölge Adliye Mahkemesi de Parktek’in yasal mevzuat hükümlerine göre faaliyet gösterdiği, ücretlerin UKOME kararlarına göre alındığı, iş bu sebeple davacının istifade ettiği otopark alanından kaynaklanan otopark ücretinden sorumlu olduğunu söyleyerek oybirliği ile kesin olmak üzere verilen kararla tüm tartışmalardan sonra son noktayı koydu" dedi.

İCRA TAKİBİNE İTİRAZ HALİNDE BORÇTAN KURTULMA MÜMKÜN MÜ
PARKTEK nedeni ile para cezası alan sürücülerin ise icra takiplerine itiraz ederek borçtan kurtulduklarını sandıklarını açıklayan Parktek Genel Müdürü Ömer Gürcan, şunları dile getirmişti.
"PARKTEK tarafından otopark borçlarını ödemeyen vatandaşlara icra takibi açılmaktadır. Borçlu vatandaşların bir kısmı büyük bir yanılgı veya yanlış yönlendirmelerle icra takiplerine itiraz ederek borçtan kurtulduklarını zannetmektedir. Ancak, PARKTEK tarafından itiraz eden borçlulara itirazın iptali davası açılmış ve Yüksek Mahkeme’den gelen karardan sonra davalar hızla açılmaya devam etmektedir. Davalar neticesinde borçlu vatandaşlar yargılama masrafları, avukatlık ücreti ve yüzde 20 icra inkar tazminatı da eklenerek en az borçlarının 2 katını ödemek durumunda kalacaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği açıkladı! Afrin'e yardım adı altında dolandırıcılık yapan şahıs yakalandı

Samsun Valiliği açıkladı! Afrin'e yardım adı altında dolandırıcılık yapan şahıs yakalandı