16 Ekim 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SALIPAZARI BELEDİYESİ BİNASI DERE KENARINDA! BAŞKAN RİSK YOK DEDİ

Samsun'da Salıpazarı Belediyesi binası dere kenarında! Başkan risk yok dedi

Samsun'un Salıpazarı ilçe Belediye Başkanı Halil Akgül, belediye binasının dere kenarında olması ile ilgili açıklama yaptı, "Risk yok" dedi.

14 Ağustos 2021 Cumartesi 17:13 SAMSUN HABER

Samsun'da sık sık sel afetlerinin yaşandığı Salıpazarı ilçesinde belediye binasının Terme Çayı kenarında bulunması ile ilgili belediye başkanı Halil Akgül'den açıklama geldi.


Salıpazarı İlçe Belediye Başkanı Halil Akgül belediye binasının dere kenarında olması ile ilgili Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Keşke zamanında belediye binası bu dere kenarına yapılmamış olsaydı. Şuan için belediye binamızın dere kenarında olması ile ilgili bir risk yok. Burada dere kenarına yapılan ıslah çalışmaları kapsamında duvarları yükselttirdik, taşkınlara neden olan köprüleri kaldırttık. Salıpazarı Barajı da yapılıyor ve ayrıca buraya bir de sel kapanı yapılacak. Son yaşadığımız selde köprülerin yenilenmesi ve yapılan çalışmalar sebebi ile zarar görmedik. Ama tabi ki belediye binası bizim dönemimizden önce buraya yapılmış. Keşke zamanında buraya yapılmamış olsaydı"
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da dere kenarında ki kamu binaları için ciddi tehlike var açıklaması geldi

Samsun'da dere kenarında ki kamu binaları için ciddi tehlike var açıklaması geldi